ŚWIĘTA NARODZENIA PAŃSKIEGO W STANIE EPIDEMII - DEKORACJA BOŻONARODZENIOWA W NASZYCH ŚWIĄTYNIACH

     Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas w roku. Dla wielu osób rodzinna atmosfera, choinka i prezenty to coś, na co czekają przez cały rok. Nie można jednak zapominać, że nie byłoby tych świąt, gdyby nie wydarzenie sprzed przeszło dwóch tysięcy lat - narodzin Boga, który postanowił przyjąć ludzkie ciało.
Przeżyliśmy kolejne święta w stanie epidemii. W kwietniu przeżywaliśmy Wielki Tydzień i Triduum Paschalne w wyjątkowej sytuacji, gdzie liczba wiernych w kościołach nie mogła przekroczyć 5 osób (nie licząc służby liturgicznej).

Sytuacja wywołana koronawirusem, która obecnie panuje na świecie, jest dla nas wszystkich trudnym czasem. W sposób bardzo konkretny i bolesny doświadczamy naszej kruchości i bezradności. Wierzymy jednak, że Pan Bóg w każdej sytuacji jest z nami.

Podczas Świąt Bożego Narodzenia Msze Św. sprawowali duszpasterze: ks. proboszcz Sławomir Witkowski oraz ks. Jan Żymant.

W wigilię Bożego Narodzenia odbyły się pasterki o godz. 22.00 i 0.00 w Małkach i Mszanie, a w I i II święto Narodzenia Pańskiego sprawowane były Msze Święte o godz. 8.00, 9.30 w Małkach i o 8.00, 9.30, 11.30, 17.00 w Mszanie.

Bezpośredni kontakt z wiernymi zastąpiła również komunikacja medialna.

Transmisja pasterki o godz. 0.00 przez parafialnego Facebooka -  24/25.12.2020