REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2020 ,,SZCZĘŚLIWI BO ZBAWIENI” W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. DYWIZJONU 303 W MAŁKACH

          Tegoroczne rekolekcje w Szkole Podstawowej im. Dywizjonu 303 w Małkach trwały od 9 do 11 marca 2020 r.

Rekolekcjonista ks. proboszcz Sławomir Witkowski  p. katechetka Marzena Kopczyńska zadbali o to, aby każdy uczestnik znalazł coś ciekawego dla siebie. Były filmy religijne, zabawy, nauki, układanie puzzli, różnego rodzaju  łamigłówki, nabożeństwa i Msza św.

Pierwszego dnia uczniowie uczestniczyli w naukach, układali puzzle, oglądali filmy religijne. Młodsi uczniowie oglądali inscenizacje do wierszy Jana Brzechwy, przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Szabdzie. Młodym aktorom i ich i opiekunom bardzo dziękujemy.  Główną częścią pierwszego dnia rekolekcji była Droga Krzyżowa w kaplicy w Małkach. Uczniowie kl. III i IV czytali rozważania.

Drugi dzień rekolekcji urozmaicili „Skauci Króla” szczep nr 8 z parafii Mszano przez wspólne zabawy, śpiew, rozmowy na temat wiary oraz nabożeństwo pokutne w kaplicy. Chętni mogli skorzystać z sakramentu Pokuty i Pojednania.

Ostatni dzień rekolekcji upłynął w atmosferze zabawy. Młodsi uczniowie podczas zabawy „Zamknięty pokój” wykonywali różne zadania, aby wydostać się z zamkniętego pomieszczenia. Jak się okazało, praca w zespołach przyniosła wiele radości i szybkie wykonanie koniecznych zadań. Starsze klasy swoją przygodę przeżyły podczas zabawy „Podchody”, która odbyła się na świeżym powietrzu i w deszczowej atmosferze pod opieką nauczycieli i ks. Sławka. Wszyscy trochę zmęczeni i radośni wrócili do szkoły. Na zakończenie rekolekcji wielu uczniów zaangażowało się w liturgię Mszy św. przez czytanie, śpiew, przygotowanie darów ofiarnych. Mszę św. w intencji zmarłych nauczycieli, pracowników i uczniów SP Małki celebrował ks. proboszcz Sławomir Witkowski.

Na koniec troje uczniów (w imieniu wszystkich) złożyło podziękowanie księdzu Sławkowi za przeprowadzone rekolekcje. Były to bardzo piękne i owocne rekolekcje, ponieważ mogliśmy pobyć razem ze sobą i z Panem Bogiem.

Szczególne podziękowanie kierujemy do Dyrektora szkoły, wszystkich nauczycieli, pracowników i uczniów, który aktywnie włączyli się w pomoc podczas rekolekcji szkolnych.

Wideorelacja z rekolekcji:

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W SP MAŁKI -NAUKI KS. SŁAWKA WITKOWSKIEGO, WYSTĘP AKTORÓW Z SP W SZABDZIE - 9.03.2020r.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W SP W MAŁKACH - FRAGMENT NABOŻEŃSTWA W KAPLICY W MAŁKACH - 9 -11.03.2020

PANTOMIMA KRZESŁO GRZECHU - AKTORZY: SKAUCI KRÓLA SZCZEP NR 8 W PARAFII MSZANO - 10.03.2020

PANTOMIMA KURTKA - AKTORZY: SKAUCI KRÓLA SZCZEP NR 8 W PARAFII MSZANO - 10.03.2020

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W SP MAŁKI - ZABAWY ZE SKAUTAMI KRÓLA SZCZEP NR 8 W MSZANO - 10.03.2020

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W MAŁKACH - ZABAWA W PODCHODY - 11 MARCA 2020

Galeria zdjęć z rekolekcji:

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u