INFORMACJA PROBOSZCZA

W związku z pandemią koronawirusa na świecie chciałbym podać informację, że w naszej parafii w najbliższą  niedzielę i kolejne, aż do odwołania, będą odprawiane dwie dodatkowe Msze Święte popołudniu.

 

I tak w Mszanie o 16.00 po Gorzkich Żalach i w Małkach o 17.30, również po Gorzkich Żalach.

Ponadto przypominam, że wieczorna Msza Święta w sobotę również zadość czyni niedzielnemu obowiązkowi uczestniczenia w Eucharystii.

Kochani parafianie, bardzo Was zachęcam do postawy modlitwy wobec zagrożenia koronawirusem.

Nie chcemy lekceważyć zaleceń służb sanitarnych, ale chcemy też równocześnie czerpać siłę i nadzieję z tego źródła, które dla nas katolików jest wyjątkowe – z sakramentu Eucharystii. Wielokrotnie podczas wojen, kataklizmów, a także różnych epidemii jako ludzie wiary szukaliśmy pomocy we wspólnej modlitwie i Mszy Świętej. Modlitwą obejmujemy wszystkich: wierzących i niewierzących, praktykujących i nie uczestniczących we Mszy Świętej. Szczególnie wspierajmy duchowo wszystkich chorych,  służbę zdrowia, odpowiedzialnych za państwo, nasze miasta i wioski oraz wszelkie inne służby pomagające społeczeństwu w tych chwilach próby.

Kościół i kaplica będą od rana do wieczora otwarte. Proszę Was o przekazywanie informacji o dodatkowych godzinach niedzielnej Mszy Świętej.

Zawierzam Was wszystkich Bożemu miłosierdziu i opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Ks. Sławomir Witkowski - proboszcz

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u