ZAPROSZENIE NA REKOLEKCJE ADWENTOWE - „ Jakże miłuję Prawo Twoje, Panie”

                      Drodzy Parafianie!

W związku z trwającymi obostrzeniami, związanymi z ograniczeniem ilości osób przebywających w kościele, pragnę zaprosić na tegoroczne rekolekcje adwentowe, które będziemy mogli przeżywać przez transmisje na naszym parafialnym Facebooku.

Rekolekcje będą trwały od najbliższego poniedziałku do środy

( 30.11-2.12.2020 r.).

W poniedziałek, wtorek i środę Msza Święta z nauką rekolekcyjną o 17.00 i o 18.00 w Mszanie.

Transmisja na Facebooku o godz. 18.00.

https://www.facebook.com/Parafia-pw-%C5%9Awi%C4%99tego-Bart%C5%82omieja-Aposto%C5%82a-w-Mszanie-378191149504796/videos/?ref=page_internal

Ponadto każdego dnia od poniedziałku do środy w kościele w Mszanie będzie wystawiony Najświętszy Sakrament od godz. 7.00 rano do 20.00. Codziennie w te dni będzie także okazja do spowiedzi świętej w kościele od 11.00 do 12.00, od 16.00 do 17.00, a także od 19.30 do 20.00. Może być też udzielona wtedy komunia święta.

Bardzo Was, Drodzy Parafianie, zapraszam i zachęcam do tej osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem oraz do adwentowej spowiedzi. Kościół jest już ogrzewany.

Tematem tegorocznych rekolekcji będą słowa zaczerpnięte z psalmu 119 – „ Jakże miłuję Prawo Twoje, Panie”

Chciałbym podczas tych rekolekcji poruszyć sprawy, które są fundamentem naszego chrześcijańskiego życia.

Spróbujemy sobie odpowiedzieć na pytania: „Po co ludziom Dekalog?”, „ Czy istnieje jakieś prawo moralne dotyczące nas wszystkich, czy każdy żyje i postępuje na własny rachunek, tak, jak uważa za słuszne ?” i w końcu – „ Jak być katolikiem dziś?”  oraz „ Czy można być katolikiem poza Kościołem?” 

To są pytania, które stawiają nam nowe, życiowe sytuacje i szybko postępujące  przemiany społeczne.

Bracia i Siostry, wszyscy potrzebujemy dziś czasu na zatrzymanie i refleksję. Niech ten tegoroczny Adwent pomoże nam powrócić do fundamentów, do źródeł naszej wiary i moralności.  

- ks. Sławomir Witkowski, Wasz duszpasterz.

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u