SPOTKANIE SYMPATYKÓW RUCHU FOCOLARE W PARAFII MSZANO

       W naszej parafii  grupa sympatyków ruchu Focolare spotyka się od ponad roku. Na poniedziałkowych spotkaniach zgłębiamy Słowo Życia, które zaproponowane jest do rozważań dla wspólnot na całym świecie. Słowo Życia to zdanie z Pisma Świętego, które członkowie ruchu starają się wprowadzać w swoje życie, w codzienność.

Na nasze spotkanie niedzielne w dn. 27 września 2020 r. zaprosiliśmy też wspólnotę z Rypina.

Księża, którzy u nas gościli to pochodzący z diecezji świdnickiej ks. Jan Sroka oraz pochodzący z Moraw, z Czech ks. Martin Śmid. Księża obecnie posługują w Trzciance koło Garwolina w miejscu, które nazywa się Mariapoli Fiore. Jest to centrum ruchu Focolare w Polsce. Znajdują się tam domy rekolekcyjne, gdzie organizowane są różnego rodzaju spotkania, sympozja i rekolekcje oparte na duchowości ruchu. Członkowie ruchu Focolare żyją duchowością, którą odkryła w swoim życiu Chiara Lubich, założycielka ruchu.

1. FRAGMENT HOMILII KS. MARTINA ŚMIDA POCHODZĄCEGO Z CZECH, OBECNIE POSŁUGUJĄCEGO W TRZCIANCE KOŁO GARWOLINA - KAPLICA W MAŁKACH :

2. NIEDZIELNE SPOTKANIE SYMPATYKÓW RUCHU FOCOLARE W PARAFII MSZANO:

3. GALERIA ZDJĘĆ:

Tekst: ks. proboszcz Sławomir Witkowski

Zdjęcia i filmy: Beata Maria Klonowska

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u