ZAKOŃCZENIE I EDYCJI KURSU ALFA W PARAFII MSZANO

        Pierwsza edycja kursu Alfa w parafii Mszano rozpoczęła się 18 października 2018 r., a zakończyła 15 stycznia 2019 r.  Kurs Alfa prowadziły  panie: Jolanta Zatorska, Aneta Sławińska, Danuta Dębińska, Janina Radtke ze Wspólnoty Pieśń Nowa w Toruniu. Podczas kursu wsparcia duchowego udzielał ks. proboszcz Sławomir Witkowski. Kurs Alfa obejmował 10 spotkań, w ustalony wcześniej czwartek. Uczestników kursu wspomagały również parafianki, które odbyły już kurs Alfa w Toruniu. Spotkania w świetlicy wiejskiej w Szabdzie składały się ze wspólnego posiłku, wykładu multimedialnego: ktoś mówił świadectwo, wykładał pewne zagadnienia, czasem w trochę zabawnej formie. Potem były spotkania w grupach, w swobodnym dzieleniu się uczestnicy pogłębiali temat wiary w Boga. W czym leży tajemnica powodzenia tej formy ewangelizacji? Przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje: alfa to pierwsza litera alfabetu greckiego, więc kurs umożliwia powrót do podstawowych prawd wiary. Katechezy odpowiadały na pytania: „Kim jest Jezus?”, „Dlaczego Jezus umarł?”, Jak czytać Pismo Święte?”, „Jak się modlić?”, „A co z Kościołem?”. Po kilku tygodniach spotkań zostało zorganizowane spotkanie wyjazdowe do Laskowic Pomorskich, w trakcie którego było nauczanie o Duchu Świętym, wspólna Eucharystia i modlitwa wstawiennicza za uczestników. Dla naszych parafian kurs Alfa był czasem wyjątkowych spotkań i owocnych rozmów. Teraz szykujemy się do II edycji, która ruszy pod koniec marca 2019 r. A co po kursie Alfa? Istnieje możliwość uczestniczenia w kręgu biblijno-liturgicznym i oczywiście, pomocy w prowadzeniu następnych edycji kursu. I w ten sposób, dzięki łasce Bożej ci, którzy byli na obrzeżach Kościoła, zaczynają żyć w samym sercu Kościoła.    

PAMIĄTKOWE ZDJĘCIE NA ZAKOŃCZENIE I EDYCJI KURSU ALFA - ŚWIETLICA WIEJSKA W SZABDZIE - 15.01.2019 r.

 

GRUPA P. JANINY RADTKE ( ZDJĘCIE PRZESŁAŁA P. EWA ZARĘBSKA )

Poniżej krótki filmik z jednego ze spotkań:                                        

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u