PLAN KOLĘD 2018/2019

Odwiedziny duszpasterskie parafian, kolęda jest przede wszystkim błogosławieństwem domów i mieszkań, to wspólna modlitwa i rozmowa z duszpasterzem. Jeśli to możliwe prosimy o obecność wszystkich domowników. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty od religii i kartki z różańca oraz rorat. Dzieci przed pierwszą Komunią Świętą przygotowują również książeczki z obecnością na Mszy Świętej. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na budowę nowej kaplicy w Małkach. Można nabywać na kolędzie cegiełki również jako wsparcie na budowę kaplicy. Mogą to być cegiełki za ofiarę: 20, 50, 100, 200, 300 i 500 zł.

,,Razem z wami pragniemy się modlić i przynosić wam dar Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask na cały Nowy Rok".

Szczegółowy plan odwiedzin duszpasterskich w parafii Mszano na rok 2018/2019
Od 27. grudnia rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny kolędowe.

Plan kolęd na pierwsze dni:
27 grudnia Mszano ( rejon św. Łukasz od 11.00) początek u p. Piotrowskich, zakończenie u p. Śnieżawskich
28 grudnia Małki ( św. Rafał od 11.00) początek u p. Czupryńskich, zakończenie u p. Zonakowskich
29 grudnia Niewierz ( św. Helena i Stanisław od 11.00) początek u p. Pizoniów, zakończenie u p. Krystiana Lewandowskiego
30 grudnia ul. Na Belfort: od p. Jarzembskich po prawej stronie do p. Prusaków oraz od p. Makowskich do p. Dąbrowskich po lewej. Początek o 14.00 u p. Jarzembskich, zakończenie u p. Kopków ( ul. Na Belfort będzie podzielona w tym roku na trzy rejony).

2 stycznia Małki ( rejon św. Marek i Szymon od 11.00) początek u p. Świeczkowskich, zakończenie u p. Dworeckich.
3 stycznia Małki (rejon św. Henryk i Franciszek od 11.00) początek u p. Załęskich, zakończenie u p. Wiśniewskich.
4 stycznia Małki ( rejon św. Jerzy i Zofia od 11.00) początek u p. Rojków ,zakończenie u p. Damiana Wydźgowskiego.
5 stycznia Małki ( rejon św. Marcin, Antoni, Augustyn od 12.00) początek u p. Maćkus ,zakończenie u p. Cieślewicz.
6 stycznia ul. Na Belfort – od p. Szymańczyków do p. Wilary po prawej stronie oraz p. Urbański i p. Sosnowscy po lewej. Początek o 14.00 u p. Szymańczyków, zakończenie u p. Pawła Ulanowskiego.

7 stycznia Niewierz ( św. Bartłomiej od 11.00) początek u p. Bajdów, zakończenie u państwa Krajewskich
8 stycznia Niewierz ( św. Krystyna i Agnieszka od 11.00 ) początek u p. Sikorskich, zakończenie u p. Galów.
9 stycznia Niewierz ( św. Krzysztof od 11.00 ) początek u p. Krzyżanowskich, zakończenie u p. Babiżewskich
10 stycznia Pasieki ( św. Wojciech od  11.00) początek u p. Mazurów, zakończenie u p. Motylińskich
11 stycznia Mszano (  św. Tomasz od 11.00 ) początek u p. Kowalkowskich, zakończenie u p. Zbigniewa Czerwonki
12 stycznia Mszano ( św. Joanna od 11.00 ) początek u p. Jeznachów, zakończenie u p. Jaroszów
13 stycznia ul. Na Belfort - ( pozostałe rodziny) od 14.00, początek u p. Nowakowskich, zakończenie u p. Przystalskich

14 stycznia Mszano/Szabda ( św. Hubert i Florian i św. Tomasz od 9.00) początek u p. Musierowiczów, zakończenie u p. Czerwonków.

15 stycznia Mszano ( św. Jadwiga od 13.00 ) początek u p. Krystyny Rydzkowskiej, zakończenie u p. Klaftów

16 stycznia Mszano ( św. Kazimierz od 13.00 ) początek początek u p. Szymborskich, zakończenie u p. Kowalkowskich

17 stycznia Pasieki ( św. Barbara i Wojciech od 9.00 ) początek u p. Szmeichel, zakończenie u p. Malinowskich

18 stycznia Mszano ( św. Andrzej od 11.00 ) początek u p. Romanowskich, zakończenie u p. Cichackich

19 stycznia Szabda ( św. Patryk i Maryja od 11.00 ) początek u p. Piecyków, zakończenie u p. Badaczewskich

UWAGA ZMIANA!!!

20 stycznia Szabda Cegielnia od 14.00 początek u p. Nowaków, zakończenie u  p. Niedośpiałów

21 stycznia Szabda – WYJAZD NA POGRZEB KS. STANISŁAWA SZAROWSKIEGO

22 stycznia Szabda ( św. Kinga i Józef od 11.00) początek u p. Sokołowskich, zakończenie u p. Kwiatkowskich

23 stycznia Szabda (św. Weronika od 11.00) początek u p. Konczalskich, zakończenie u p. Marchewka

24 stycznia Szabda ( św. Jan i Szczepan od 11.00) początek u p. Bledziewskich, zakończenie u p. Mariusza Stankowskiego

28 stycznia Chojno ( św. Baltazar od 11.00) początek u p. Edwarda Rumińskiego, zakończenie u p. Leśniewskich

29 stycznia Chojno ( św. Kacper ,Melchior od 11.00) początek u p. Szostakowskich, zakończenie u p. Czupryńskich

30 stycznia Budy ( św. Kamil, Paweł od 11.00 ) początek u p. Jaskowskich, zakończenie u  p. Kalwów

31 stycznia Budy ( św. Piotr od 11.00 ) początek u p. Kalwów, zakończenie u p. Szulców

1 lutego Szabda ( św. Marta od 13.00) początek u p. Grzybowskich, zakończenie u p. Podolskich. Do tego rejonu należąnastępujące rodziny: p. Gutowscy, p. Pankowscy, p. Ciechańscy, p. Fudala, p. Grzybowscy, p. Wincenty Tęgowski, p. PiotrTęgowski, p. Śliwińscy, p. Rutkowscy, p. Skowrońska, p. Podolscy, p. Sikorscy, p. Maliccy.

1 LUTEGO - KOLĘDA DODATKOWA DLA TYCH, KTÓRZY NIE MOGLI JEJ PRZYJĄĆ W SWOIM TERMINIE.

Dziękuję Drogim Parafianom!

za życzliwe przyjęcie kapłana w swoim domu. Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy, świadectwo chrześcijańskiego życia i serdeczną rozmowę.
Pragniemy podziękować również za gościnność, dobre słowo, miłe przyjęcie i otwartość serca.
Dziękujemy też za cenne uwagi, które świadczą o zatroskaniu o kształt wspólnoty parafialnej. Dziękuję za ofiary pieniężne, dzięki którym będziemy mieli możliwość kontynuować dalsze prace przy budowie kaplicy.
Niech Bóg wszystkim błogosławi w Nowym Roku, a Święty Bartłomiej, nasz Patron, ma w swojej opiece.

Ks. proboszcz  Sławomir Witkowski