Międzydekanalny Festiwal Pieśni Maryjnych oraz Religijno-Patriotycznych w Górznie.

Dnia 23.05.2018 r. odbył się Międzydekanalny Festiwal Pieśni Maryjnych oraz Religijno-Patriotycznych w Górznie. Festiwal rozpoczął się  o godz. 9.00 Mszą Świętą  w kościele parafialnym w Górznie sprawowaną przez Biskupa pomocniczego Ks. Józefa Szamockiego. Następnie Szkoła Podstawowa w Górznie zaprezentowała scenkę na temat niepodległości Polski przybliżając wielkich Polaków t.j Piotr Skarga, Jerzy Popiełuszko, Jan Paweł II, Józef Piłsudski, Prymas Tysiąclecia - Stefan Wyszyński, Żołnierze Wyklęci. Po przedstawieniu przystąpiono do Festiwalu.
Organizatorem festiwalu była Szkoła Podstawowa SPSK w Miesiączkowie wraz z księdzem dziekanem Stefanem Maliszewskim.

 

Organizator: Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Górznie

 

W konkursie mogły wziąć udział dzieci, młodzież oraz dorośli z okolicznych dekanatów. Uczestnicy konkursu wystąpili w trzech kategoriach:
•    soliści (do III kl. SP, od IV
•    VI kl. SP, gimnazjum, szkoła średnia, dorośli )
•    zespoły (do 13 lat, powyżej 13 lat, dorośli)
•    schole/chóry (do 16 lat i powyżej 16 lat)
Naszą wspólnotę reprezentowała grupa młodych parafian.  W składzie jury festiwalu zasiadał min. ks. proboszcz Sławomir Witkowski. Każdy uczestnik otrzymał dyplom za uczestnictwo, a laureaci dyplomy i nagrody książkowe o tematyce religijnej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na niwie muzycznej.

Zdjęcia udostępnione ze strony internetowej Zespołu Szkół w Pokrzydowie oraz ze Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi  w  Marzęcicach.

 

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u