WIGILIA NA ŚWIETLICY W MAŁKACH

   Święta Bożego Narodzenia to czas spędzony w gronie najbliższych, pełen ciepła, miłej atmosfery i serdecznych życzeń. 23 grudnia 2022 r. w szkolnej świetlicy odbyła się Wigilia uczestników zajęć świetlicy środowiskowej. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Bobrowo Paweł Klonowski, radni gminni Alina Prokopowicz, Marcin Szmeichel, radny powiatowy Piotr Mazur, sołtys Mirosława Załęska, proboszcz parafii Mszano ks. Sławomir Witkowski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Dywizjonu 303 w Małkach Katarzyna Malinowska – Wituła  i Beata Klonowska , nauczyciel SP Małki.

Spotkanie rozpoczął opiekun świetlicy Marek Piotrowski, który złożył wszystkim obecnym serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne. Z kolei głos zabrał wójt gminy Bobrowo Paweł Klonowski. Przyłączył się do życzeń i przekazał prezenty dla świetlicy związane z konkursem „Ratujemy kasztanowce”.

 

Następnie do życzeń przyłączyła się radna Alina Prokopowicz, która podkreśliła, że nie wszyscy na świecie mogą świętować. Przypomniała smutny los naszych sąsiadów – Ukraińców.

Potem głos zabrał ks. Sławomir Witkowski.Podkreślił ważność zbliżających się świąt i zgodnie z tradycją wszyscy przełamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

Następnie uczestnicy Wigilii zasiedli do stołu przygotowanego przez Izabelę Gołembiewską, Annę Leśniewską, Monikę Piotrowską. 

Na koniec wszyscy otrzymali paczkę ufundowaną przez Urząd Gminy Bobrowo.