WRZEŚNIOWA ( I ) PIESZA PIELGRZYMKA W INTENCJI POWOŁAŃ DO KAPŁAŃSTWA, MAŁŻEŃSTWA......

   Pielgrzymka z Mszana do Małk trwała ok. 2 godzin. Rozpoczęła się Mszą Św. w kościele w Mszanie, a zakończyła się ok. 21.00 odśpiewaniem apelu jasnogórskiego w kaplicy w Małkach.

Cel pielgrzymki - modlitwy w intencji powołań do kapłaństwa, życia zakonnego i małżeńskiego. Patronką tej pielgrzymki była św. Joanna Beretta Mola, której życie, przygotowanie do małżeństwa poznawaliśmy podczas rozważań różańcowych.

Do obejrzenia filmiki:

https://youtube.com/shorts/vjBZAFF6DPQ?feature=share

https://youtube.com/shorts/2QCM2trw-p8?feature=share

Autor: p. Marzena Kopczyńska

  Zapraszam na modlitwę w formie małej, pieszej pielgrzymki z Mszana do kaplicy w Małkach przez las. Ta trasa jest również częścią pielgrzymkowego szlaku św. Jakuba. Naszą główną intencją byłaby modlitwa o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, a także o powołania do małżeństwa. Co miesiąc będziemy modlić się zatem także za młodych ludzi, o dobre przygotowanie do życia w małżeństwie, za narzeczonych i za małżeństwa przeżywające jakiekolwiek kłopoty. Potrzeba dziś świętości: w kapłaństwie, życiu zakonnym i małżeńskim, ona jest gwarancją szczęścia. Około godz. 18.45 w ciszy, bez rozmów wyruszymy do kaplicy w Małkach, gdzie zawierzając się Matce Bożej zakończymy naszą modlitwę. Po drodze będziemy odmawiać modlitwę różańcową z rozważaniami oraz modlić się w ciszy serca. Kolejne pielgrzymki będą się odbywały w drugie środy miesiąca. O ewentualnej zmianie terminu i kolejnych pielgrzymkach będę wcześniej informował. ks. Sławomir Witkowski.

 

To bardzo piękna trasa, pośród uroczej przyrody, skłaniająca nas do refleksji i duchowej zadumy.