STALI AKOLICI W NASZEJ PARAFII

  Dnia 3 października 2021 w kościele pw. Jezusa Miłosiernego w Brodnicy nasi parafianie - Paweł Okoński i Krzysztof Wiśniewski, a także nasz były parafianin – Łukasz Kowalkowski zostali przez Biskupa Toruńskiego Wiesława Śmigla ustanowieni do posługi stałego akolity. Każdy, kto uczestniczy w życiu naszej parafii, mógł ich niejednokrotnie spotkać. Przynajmniej od kilku lat posługują zarówno w liturgii, jak i w innych dziełach parafialnych. Po przyjęciu posługi akolity stałego mogą m.in. rozdawać Komunię Świętą wiernym. W uroczystości tej uczestniczył ks. proboszcz Sławomir Witkowski i ks. Jan Żymant. To pierwsze i niecodzienne wydarzenie w naszej parafialnej wspólnocie, które zamknęło dwuletni cykl przygotowań kandydatów. Zajęcia odbywały się w Toruniu, składały się na nie zarówno elementy formacji intelektualnej, jak i praktycznej.
Gratulujemy, życzymy wielu łask Bożych oraz powodzenia w służbie na chwałę Pana.

Tekst: B. M. Klonowska, zdjęcia: p. Katarzyna Wiśniewska