Drukuj
Szczegóły: | Poprawiono: 18 wrzesień 2021 | Odsłony: 257

UROCZYSTĄ EUCHARYSTIĄ ROZPOCZĘLIŚMY NOWY ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2021/2022
    Stało się. Wakacje już się skończyły. W środę 1 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2021/2022. W dniu 5 września 2021 w naszym parafialnym kościele i kaplicy dziękowaliśmy Bogu za czas odpoczynku i prosiliśmy o łaski na nowy rok szkolny i katechetyczny. Na Mszach Świętych  zebrała się młodzież, dzieci, rodzice, dziadkowie, nauczyciele i katecheci. W tym dniu, w kaplicy w Małkach Mszy Św. przewodniczył ks. Jan Żymant.


We wstępie do Mszy Św. przywitał bardzo serdecznie uczestników liturgii, szczególnie uczniów, którzy rozpoczynają naukę w klasach pierwszych. „Przychodzimy dzisiaj do świątyni, bo ufamy w moc słów, że bez Boga, ani do proga, a z Bogiem aż po krzyż. Z Bogiem chcemy umocnić nasze serca, abyśmy z Nim przekraczali progi naszych domów, wychodząc do szkoły, do pracy".

W kazaniu zachęcił wszystkich do codziennej modlitwy i ufności w pomoc Bożą w życiu i w nauce, podkreślił też wartość i znaczenie katechezy. „Kochane Dzieci, droga Młodzieży. Rozpoczynacie nowy rok szkolny. Pierwszym zadaniem dla was, ale i dla nas wszystkich, jest pielęgnowanie w sobie wiary. Czynimy to między innymi przez katechezę.  „Nauka w szkole, zdobywanie wykształcenia, to nie jest kwestia egoizmu – ja będę mądry! To jest kwestia miłości – ja uczę się, żeby innym służyć, żeby zdobyć piękny zawód i przez pracę służyć drugiemu człowiekowi.

Ks. Jan Żymant dzieciom i młodzieży pobłogosławił przybory szkolne i życzył wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży.


Życzenia na nowy rok szkolny 2021/2022 od ks. proboszcza Sławomira Witkowskiego
Drodzy Uczniowie,
życzę, aby rozpoczynający się rok szkolny 2021/2022 był dla Was czasem zdobywania wielu sukcesów, dostarczania ciekawych wyzwań edukacyjnych. Niech czas spędzony w przedszkolu i w szkole pozwoli odkryć nowe pasje i rozwinąć zainteresowania. Życzę, aby nie zabrakło Wam, Waszym Rodzicom i Nauczycielom energii i zapału, a edukacja przynosiła wiele radości. Niech Maryja Wniebowzięta otacza Was swoją opieką, a Jej Syn błogosławi wszystkim związanym z edukacją w naszej Parafii.

Wasz Duszpasterz- ks. Sławomir Witkowski

Podczas nabożeństwa Skauci Króla ze szczepu nr 8 w parafii Mszano zachęcali do wstąpienia w szeregi swojego środowiska, zapraszali nowe osoby na zbiórki. Skauci Króla to nie tylko „szkoła” życia społecznego i religijnego, pewnej dyscypliny i rygoru (w pozytywnym tego słowa znaczeniu), ale przede wszystkim wspaniała przygoda, liczne przyjaźnie, miłe spędzenie czasu i realizowanie własnych pasji oraz rozwijanie zainteresowań ( więcej informacji w osobnym artykule ).

Ks. Jan Żymant po zakończonej Mszy Św. zaprosił wszystkie dzieci do wspólnego zdjęcia.

Krótka relacja z Mszy Św. i galeria zdjęć:

1.jpg 11.jpg 12.jpg

13.jpg 14.jpg 15.jpg

16.jpg 17.jpg 18.jpg

19.jpg 2.jpg 20.jpg

21.jpg 22.jpg 23.jpg

24.jpg 27.jpg 3.jpg

31.jpg 4.jpg 7.jpg

8.jpg 9.jpg

Autor: Beata Maria Klonowska