PARAFIALNE OBCHODY 77. ROCZNICY POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
     Powstanie Warszawskie było walką o niepodległość całego kraju i o wolność wszystkich Polaków. Godzina „W” – 1 sierpnia 1944 roku o 17.00 była początkiem Powstania Warszawskiego, w którym wzięli udział żołnierze AK pochodzący niemal z wszystkich rejonów Polski.

1 sierpnia 2021 minęło 77 lat od wydarzeń, które powinny żyć w pamięci Polaków w całym kraju. To była walka o naszą wolność. Nie zapomnimy o Tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.


W naszej parafii z okazji tej ważnej rocznicy odprawiona została Msza Św. w intencji naszej Ojczyzny, o pokój, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie 17.00  ( Godzina „W”) chętne osoby uczestniczyły w biegu parafialnym, aby oddać hołd bohaterom, bez rywalizacji, trasą od figury św. Jana koło cmentarza, dalej przez las przy Drwęcy do figury Matki Bożej w Mszanie ( około 3 km), gdzie nastąpiła modlitwa o pokój i za tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.
W tym czasie gościliśmy w naszej wspólnocie Skautów Króla ze szczepu nr 1 we Wrocławiu. Homilię wygłosił ks. proboszcz Sławomir Witkowski. Uroczystość uświetnił śpiewem chór parafialny.

Poniżej krótka relacja:

 

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u