Drukuj
Szczegóły: | Poprawiono: 27 listopad 2021 | Odsłony: 19931

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   *  28 LISTOPADA  2021 * MSZANO
• Przeżywamy dziś I Niedzielę Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent jest, Drodzy Parafianie, czasem czekania na Boże Narodzenie, ale jest też czasem czekania na powtórne przyjście Chrystusa na ziemię. Żyjemy zatem w pewny, nieustannym, ale pozytywnym napięciu. Dzisiejsza Ewangelia mówi: „ Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, nadchodzącego w obłoku z wielką mocą i chwałą.  A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie” – to się nazywa Dobra Nowina.  
• W okresie Adwentu zapraszam na Roraty, są też dodatkowe godziny Mszy Świętych w tym okresie. Kto nie może być na porannej Mszy Świętej to zapraszam na wieczorną Eucharystię.
• Od poniedziałku do środy będą się odbywały nasze  rekolekcje adwentowe. Na każdej Mszy Świętej nauka rekolekcyjna. Drodzy Parafianie, każdy wysiłek jest niełatwy. Czasem ciężka jest nasza praca zawodowa, czasem obowiązki domowe. Istnieje też wysiłek duchowy. Takie zaangażowanie jest niejednokrotnie trudniejsze niż wszelkie inne. Droga nawrócenia wymaga tego duchowego wysiłku. Nie lękajcie się go. W czasie rekolekcji w Mszanie od 16.00 do 18.00 będzie w kościele wystawiony Najświętszy Sakrament.
• Jutro hala i możliwość pogrania w siatkówkę w Bobrowie od 19.00 do 20.30.
• Wystawienie Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do środy  od 16.00 do 18.00 w Mszanie, w czwartek od 16.30 w Małkach, w piątek i sobotę od 16.00 do 17.00 w Mszanie.
• We wtorek po Mszy Świętej spotkanie grupy Focolare.
• W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi w Małkach przed Mszą Świętą i w Mszanie od 16.30.
• W piątek po Mszy Świętej spotkanie dla I klas szkoły średniej, kandydatów do bierzmowania.
• W sobotę o godz. 8.00 w kaplicy w Małkach i w kościele w Mszanie śpiewamy Godzinki, a od 16.00 różaniec fatimski – I sobota miesiąca.  
• Bóg zapłać  za ofiary złożone w ostatnią niedzielę – 1466,50  zł, za ofiary złożone do puszek – 670 zł. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: świece adwentowe i ołtarzowe – 373 zł, tona peletu – 824,10 zł. W tym tygodniu do kaplicy zakupiliśmy  nowe organy cyfrowe – 38 500 zł ( jest to dar ofiarodawcy), zapłaciliśmy częściowo za odwodnienie kaplicy – 9 602 zł ( materiały i zbiornik na deszczówkę) oraz dokupiliśmy kamień na schody i chodniki – 4532,46 zł. Dziękuję za dary spożywcze na plebanię. Dziękuję także za pomoc przy grabieniu liści na terenie parafialnym oraz za pomoc przy kaplicy.
• Proszę  o regulowanie opłat za miejsca na cmentarzu. Jest sporo grobów nieopłacanych przez lata. Osoby, które nie dokonywały opłat przez wiele lat, niech uregulują te zaległości choćby częściowo, abym wiedział, że jest wola w przedłużeniu miejsca spoczynku zmarłych. W myśl prawa cmentarnego, nieopłacane miejsca, po 20 latach można zastępować nowymi. Na cmentarzu, gdzie brakuje miejsc, będziemy musieli z takich miejsc korzystać.  Proszę też o przedłużenie tzw. rezerwacji.
• O posprzątanie kościoła w sobotę proszę parafian z Chojna 24 a1, kaplicy z Pasiek 13.
• Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.
• W tym tygodniu, 1 grudnia o godz. 13.00, ks. biskup Wiesław Śmigiel dokona poświęcenia kamienia węgielnego do naszej nowej kaplicy w Małkach. Będzie to krótka modlitwa i poświęcenie oraz słowo skierowane przez pasterza naszej diecezji do nas, budujących tę nową świątynię. Przypomnę, że kamień węgielny został podarowany przez ojców paulinów z Częstochowy, a jest to fragment starej posadzki z jasnogórskiej bazyliki, naszego narodowego sanktuarium. Zapraszam na to wydarzenie wszystkich parafian.
• Niestety nie uda nam się udostępnić kaplicy do kultu 8 grudnia na dzień odpustu Matki Bożej. Mamy nadzieję, że nastąpi to w niedzielę 19 grudnia.
• Można w okresie adwentu zgłaszać indywidualnie chorych do spowiedzi świętej w domach.
• Zmarli w minionym tygodniu nasi  parafianie: śp. Rafał Jarecki 46 lat z Małk oraz         śp. Tadeusz Nowogrodzki z Małk, miał 68 lat - pogrzeb odbędzie  się prawdopodobnie w Krakowie.

                                                 INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek  29 listopada
7.00 Mszano:……………………………………………………………
16.30 Małki: +Tadeusz Nowogrodzki
18.00 Mszano: +Janusz Prucnal
Wtorek 30 listopada
7.00 Mszano:…………………………………………………………….
16.30 Małki:……………………………………………………………….
18.00 Mszano: +Marian Dąbrowski
Środa 1 grudnia
7.00 Mszano:…………………………………………………………….
16.30 Małki: o Boże błog. dla Agnieszki i Łukasza Heinrich w 9 rocznicę ślubu
18.00 Mszano: ………………………………………………………………
 Czwartek 2 grudnia
7.00 Mszano: +Janusz Prucnal
17.00 Małki: +Zenon Wąsicki ( int. od Justyny z mężem)
Piątek  3 grudnia
15.30 Małki:…………………………………………………………………..
17.00 Mszano: +Franciszek, Marianna i zmarli z rodziny Jadzińskich
 Sobota 4 grudnia
7.00 Małki: ………………………………………………………………………….
17.00 Mszano: +Danuta, wiktoria, Eugeniusz Klonowscy, Małgorzata Lisek
 Niedziela 5 grudnia
8.00 Mszano: +Aniela w 31 r. śm. Władysław, Antoni ,Teodozja Stawiscy, Władysław i Zofia Lewandowscy
9.30 Mszano: + Zdzisław Rydzkowski ( int. od brata Mariana)
8.00 Małki:…………………………………………………………………………….
 9.30 Małki: o zdrowie i Boże błog. dla Janiny
11.30 Mszano: 1) w int. parafii
2) +Stefania i Marian Borucińscy ,Wacław i Jadwiga Trendowscy