OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   * 14 LIPCA  2019 * MSZANO

• Przeżywamy dziś  XV  Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Niech te wakacyjne niedziele pomogą nam odnajdywać Boga w modlitwie, przyrodzie i w drugim człowieku. Pamiętajmy o niedzielnej Eucharystii.
• W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej krótkie spotkanie organizacyjne dla młodzieży, która wyjeżdża na Diecezjalne Dni Młodzieży do Hartowca w najbliższy czwartek. Spotkania potrwają do niedzieli. Proszę osoby niepełnoletnie o przyniesienie na to spotkanie pozwolenia  od rodziców. Koszt wyjazdu – 70 zł. Zapisy do jutra wieczora.
• Również jutro po wieczornej Mszy Świętej spotkanie grupy biblijnej.
• We wtorek wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej. Tego dnia będzie można przyjąć szkaplerz na Mszy Świętej. Proszę przynieść swój płócienny szkaplerz.
• We wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie w sprawie festynu parafialnego, który odbędzie się 11 sierpnia w niedzielę w Małkach. Na to spotkanie gorąco zapraszam wszystkich, którzy pragną się włączyć w organizację tego festynu i pomóc w czasie jego trwania.
• W środę po wieczornej Mszy Świętej spotkanie organizacyjne w sprawie pielgrzymki parafialnej do Kotliny Kłodzkiej, która odbędzie się w dniach od 19 do 23 sierpnia.
• W czwartek i piątek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi.
• W sobotę o godz. 8.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Małkach.
• Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę: 901,14 zł, za ofiary złożone na remont muru – 420 zł oraz za ofiary złożone podczas jubileuszu – 80 zł. Bóg zapłać  za dary spożywcze na plebanię. Ważniejsze wydatki: opłata za pozwolenie na  budowę kaplicy – 225 zł, rachunek za śmieci na cmentarzu – 272,16 zł, rachunek za prąd w kaplicy – 109,93 zł, rachunek za telefon stacjonarny – 94,47 zł, rachunek za Internet – 62,74 zł. Bóg zapłać wszystkim – dorosłym i młodzieży, którzy w tym tygodniu pomagali przy fugowaniu muru przykościelnego. Dziękuję za chęć pomocy oraz sympatyczną, wspólnotową atmosferę.  Bóg zapłać także młodzieży za pomoc w ogrodzie i za pielenie chwastów. Dziękuję za kwiaty do kościoła i kaplicy.
• Proszę o pomoc przy budowie muru przykościelnego, szczególnie przy fugowaniu. Zwracam się też z prośbą o finansowe wsparcie budowy nowego ogrodzenia.
• W zeszłym tygodniu, w poniedziałek, otrzymaliśmy pozwolenie na budowę kaplicy w Małkach. Jutro geodeci przygotują teren pod budowę, a prawdopodobnie w przyszłym tygodniu rozpoczniemy prace związane z fundamentem. Chcemy rozpocząć te prace uroczyście modlitwą, ale też pamiątkowym zdjęciem. O rozpoczęciu budowy poinformuję w następną niedzielę.
• 23 lipca organizujemy jednodniowy wyjazd do Władysławowa nad morze. Wyjazd planowany jest na godz. 6.00. O godz. 8.00  Msza Święta w Pelplinie lub w sanktuarium Matki Bożej w Piasecznie, po czym udamy się nad morze. Powrót planowany jest na godz. 22.00. Koszt 45 zł. Zapisy w biurze parafialnym lub telefonicznie. Wpłaty do przyszłego poniedziałku.
• W dniach od 27 września do 5 października organizowana jest przez Grudziądz pielgrzymka do Medziugorje. W programie: Codzienna Msza Święta • Wspólny różaniec na Górze Objawień • Wspólna droga krzyżowa na Górze Kriżevac • Udział w Mszach Świętych, nabożeństwach wieczornych i adoracjach w Medziugorje • Wizyta we wspólnocie Cenacolo –osób uzależnionych • W miarę możliwości spotkania i konferencje oraz zwiedzanie Mostaru, jeden dzień nad Adriatykiem, wyjazd do Vepric ( chorwackiego Lourdes) oraz nad wodospady Kravica. Wstępnie proszę o zgłoszenia już do jutra. Od liczby uczestniczących w pielgrzymce parafian uzależniłbym w niej swój udział. Cena 650 zł i 155 euro – czyli około 1300 zł.
• Podczas ostatniego spotkania Rady Parafialnej była poruszana kwestia przeniesienia figury św. Jana Pawła II z miejsca koło ołtarza polowego. W związku z tą propozycją chciałbym zaznaczyć, że na chwilę obecną trudno jest znaleźć inne, dobre miejsce dla tej figury. Ponadto jest to figura małych rozmiarów i ciężko byłoby ją wyeksponować, choćby w pobliżu kościoła. Pragnąłbym też zauważyć, że w pobliżu obecnego miejsca, gdzie znajduje się figura papieża, dzieci i młodzież często spotykają się na zabawie i pracy. Nasz święty był przecież wielkim przyjacielem dzieci i młodzieży. Niech jego obecność sprasza błogosławieństwo na tych młodych ludzi.
• Na prośbę radnych od dziś po błogosławieństwie mszalnym będziemy odmawiać modlitwę za wstawiennictwem św. Michała Archanioła. Ta modlitwa jest odmawiana w wielu kościołach. Obecny nasz biskup, Wiesław Śmigiel, również prosił diecezjan o jej odmawianie. 

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek  15 lipca
18.00 Mszano: 1)+Józef i Monika Mikołajek
2) o Boże błog. dla Mikołaja w 8 urodziny i jego w rodziców
 Wtorek 16 lipca
18.00 Mszano: 1) o Boże błog. dla Marcina w 10 urodziny
2) +Stefania Borucińska  ( int. od Leszka z rodziną)
Środa 17 lipca
18.00 Mszano:1) +Eugeniusz i Michał Śnieżawscy
2) +Urszula Drzewoszewska ( int. od Danieli Piotrowskiej z rodziną)
Czwartek 18 lipca
18.00 Małki: o Boże błog. w 31 r. ślubu dla Marzeny i Jerzego Kopczyńskich
Piątek  19 lipca
18.00 Mszano: +Henryk Fanslau
Sobota 20 lipca
18.00 Mszano: +Regina i Tadeusz Wiśniewscy
 Niedziela 21 lipca
8.00 Mszano: 1)+Czesław Krajnik
2)………………………………………….
3)………………………………………….
9.30 Małki: 1) +Józef, Józefa, Janina Stóżanowscy, Stefania Formela
2) +Jan, Marianna, Jan Mazur, Maria Ceglecka
3)………………………………………….
11.30 Mszano: 1) w int. parafii
2) o Boże błog. dla Katarzyny w 50 urodziny i całej rodziny


- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u