OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   * 21  LUTEGO  2021 * MSZANO
• Przeżywamy dziś w liturgii I Niedzielę Wielkiego Postu. Dziś o 11.30 Msza Święta transmitowana na parafialnym Facebooku.
• Również dzisiaj Gorzkie Żale przed Eucharystią: o 9.00 w Małkach i o 16.30 w Mszanie.
• W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej powtórzenie nauki rekolekcyjnej z poprzedniego tygodnia dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w rekolekcjach.
• We wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie dla grupy Focolare w kościele.
• W środę po Mszy Świętej spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I komunii świętej. Przychodzą z rodzicami dziewczynki.
• W czwartek o 9.00 w Małkach nauka rekolekcyjna i Droga Krzyżowa i o 17.00 Msza Święta z nauką i Droga Krzyżowa.
• W piątek o 9.00 w Mszanie nauka rekolekcyjna i Droga Krzyżowa i o 17.00 Msza Święta z nauką i Droga Krzyżowa. Droga Krzyżowa będzie połączona z adoracją krzyża i możliwością osobistej modlitwy przy krzyżu.
• W sobotę o godz. 8.00 w Małkach i w Mszanie Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
• W sobotę o 18.00 spotkanie dla młodzieży w ramach rekolekcji wielkopostnych.
• Bóg zapłać  za ofiary złożone w poprzednią niedzielę – 1077,70  zł, za ofiary złożone w Środę Popielcową - 1158 zł oraz za ofiary złożone podczas Dróg Krzyżowych - 244,50 zł.  Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 734,67 zł – rachunek za prąd na plebanii oraz 332,63 zł – rachunek za prąd w nowej kaplicy ( w tym okresie nie było żadnego zużycia prądu w kaplicy, są to opłaty stałe). Bóg zapłać za dary spożywcze do plebanii.
• W minionym tygodniu spłonęły przy cmentarzu wszystkie plastikowe kontenery na śmieci.  Dwa z nich były własnością parafii, jeden był dzierżawiony od firmy. Można przypuszczać, że stało się to przez nieostrożność i nieuwagę. Jeżeli jednak była to inna przyczyna, to jeśli sumienie się poruszy proszę o zwrot kosztów, które wydamy na nowe kontenery. Używany jeden kontener kosztuje 650 zł.
Jeden nowy kontener znajduje się już przy cmentarzu. W związku z tymi nieprzewidzianymi i dodatkowymi kosztami, które będziemy musieli ponieść jako parafia, tym bardziej proszę o uiszczenie zaległych opłat cmentarnych. Z góry dziękuję.
• Bóg zapłać za ofiary składane na budowę kaplicy. W trakcie pierwszej części wizyt duszpasterskich zebraliśmy na kaplicę około 25 000 zł. Pozostało nam jeszcze do spłacenia z III raty – 6246 zł.  zł. Wciąż proszę o wsparcie budowy kaplicy. Ofiary można wpłacać na konto parafialne, bądź bezpośrednio do biura. Staramy się o uzyskanie kredytu w banku na wykończenie kaplicy w środku. Chcielibyśmy oddać ją do użytku w tym roku. Proszę Was o modlitwę, abyśmy znaleźli najlepsze, w kwestii zakończenia budowy, rozwiązanie.
• Pozostała część wizyt duszpasterskich odbędzie się po Wielkanocy. Gdyby jednak ktoś chciał, aby wizyta duszpasterska z modlitwą o błogosławieństwo domu odbyła się teraz w czasie Wielkiego Postu to nie ma w tym żadnych przeciwskazań. Proszę jednak o osobiste zgłoszenie i umówienie się na wizytę. Ofiary z wizyty duszpasterskiej będą przeznaczone na budowę kaplicy. Bardzo dziękuję za te wizyty kolędowe, które już się odbyły: za wspólną modlitwę, rozmowy, poczęstunki i ofiary.
• O posprzątanie kościoła w najbliższą sobotę proszę mieszkańców z Niewierza z  numer  39,  kaplicy z Małk 43/3.
• Rozpoczęliśmy Wieli Post. Chciałbym Was, Drodzy Parafianie, zaprosić do tego, byśmy podjęli w naszej parafii,  dobrowolnie, 40-dniowy post od słodyczy, kawy lub innych używek. Zachęcam też do abstynencji od napojów alkoholowych. Uczyńmy to w intencji własnego nawrócenia, ale też za innych, którzy bardzo łaski Bożej potrzebują. Zachęcam Was, abyśmy rozważali i czytali  w tym czasie Księgę Wyjścia, opisującą wyjście narodu wybranego z niewoli egipskiej.
Spotkania z Księgą Wyjścia odbywają się w Małkach w czwartek, a w Mszanie w piątek i są to zarazem nasze rekolekcje wielkopostne. ( takie same nauki będą w czwartek, i takie same w piątek). Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w nauce w te dni zostanie ona powtórzona w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej.
Z kolei młodzież zapraszam na spotkania wielkopostne w soboty. Możemy przypuszczać, że nie będzie w tym roku rekolekcji wielkopostnych w szkołach, zatem zapraszam młodzież na "dotknięcie" ważnych tematów dotyczących życia i wiary w kolejne soboty Wielkiego Postu. Proszę rodziców, aby porozmawiali ze swoimi dorastającymi dziećmi o udziale w tych rekolekcjach. Niech nie brakuje w naszych domach rozmów o wierze
• W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na misje, a także kolekta na ogrzewanie kościoła.

Poniedziałek  22 lutego
17.00 Mszano: o Boże błogosławieństwo, dobre i szczęśliwe życie dla Anny i Bartłomieja Derlickich oraz ich córek z okazji 15 rocznicy ślubu.
 Wtorek 23 lutego
17.00 Mszano: 1) +Janina i Bolesław Malinowscy
2) w intencji Skautów Króla w dniu wspomnienia bł. ks. Stefana Frelichowskiego, patrona harcerzy i skautów
Środa 24 lutego
17.00 Mszano: +Roman Bledziewski w 1 rocznicę śmierci
2) +Stanisław w 20 rocznicę śmierci, Benedykta, Zdzisław Szymańczyk, Kazimierz Stankowski
 Czwartek 25 lutego
17.00 Małki: w pewnej intencji
 Piątek 26 lutego
17.00 Mszano:+Anna i Antoni Liszewscy
2) +Krystyna Klejnowska ( int. popogrzebowa)
 Sobota 27 lutego
17.00 Mszano: + Stefan, Marta i Marian Delewscy
2) +Mirosław, Feliks, Franciszka Koźminscy, Łucja i Stanisław Tomela
 Niedziela 28 lutego
8.00 Mszano: +Janina i Sylwester Izraelscy, Czesława i Władysław Ulanowscy
 9.30 Mszano: +Teresa Sznirling ,Danuta, Janusz i Piotr Jastrzębscy
8.00 Małki: ………………………………………………………………………………
 9.30 Małki: +Ludwik i Aniela Zielińscy
11.30 Mszano: w int. parafii
17.00 Mszano: +Henryka Kiczyńska w 1 r. śm.