OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   * 20  WRZEŚNIA 2020 * MSZANO
• Przeżywamy dziś w Kościele Katolickim XXV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na budowę kaplicy w Małkach.
• Przypominam, że cały czas w związku z pandemią, w naszej parafii są odprawiane w niedziele dodatkowe Msze Święte. Jest też odprawiana Msza Święta „polowa” na placu budowy kaplicy o 9.30 ( w przypadku deszczu ta Msza Święta zostanie odprawiona w kaplicy). Drodzy parafianie, nie zaniedbujmy uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej! Dodatkowe godziny Eucharystii dają  możliwość zachowania większej ostrożności. Osoby, które boją się większych zgromadzeń mogą uczestniczyć w Mszy Świętej przed kościołem, kaplicą lub na placu budowy.  
• Adoracje Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi  codziennie na godzinę przed Mszą Świętą.
• W poniedziałek spotkanie ruchu Focolare po Mszy Świętej.  
• W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 przed Mszą Świętą.
• W piątek o godz. 19.30 spotkanie instruktorów Skautów Króla.     
• W sobotę Godzinki w Mszanie i Małkach o 8.00.
• W sobotę  na godz. 19.30 Skauci Króla zapraszają dzieci i młodzież  na nocne podchody. Zapraszamy do udziału w zabawie także rodziców. Przychodzimy odpowiednio ubrani na wyjście do lasu. Zabawa zakończy się około 21.30.
• W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii dwóch kapłanów z Trzcianki koło Warszawy. W Trzciance znajduje się ogólnopolskie centrum ruchu Focolare. Popołudniu w przyszłą niedzielę o 15.00 odbędzie się spotkanie księży ze wspólnotą z naszej parafii oraz wspólnotą z Rypina. Zapraszam także parafian, spotkanie jest otwarte.
• Proszę też bardzo rodziców naszych ministrantów, by ich synowie, uczestniczyli na Mszy Świętej w dni powszednie w ramach swojego dyżuru. Coraz częściej na Mszach Świętych w dni powszednie nie mamy żadnego ministranta. Służba przy ołtarzu powinna być zaszczytem. Liczę też na nowych ministrantów. Nabór trwa. Brak chłopców chętnych do tej służby bardzo zubaża duchowo naszą parafię. Proszę o modlitwę w tej intencji wszystkich parafian.
• Bóg zapłać  za ofiary złożone w ostatnią niedzielę – 1440,19 zł. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 770 zł – olej do konserwacji kaplicy oraz pędzle.  Bóg zapłać za artykuły spożywcze na plebanię. Dziękuję za kwiaty oraz udekorowanie kaplicy i kościoła.
• O posprzątanie kościoła będę prosił teraz parafian z  Niewierza. W  najbliższą sobotę proszę o tę przysługę mieszkańców z Niewierza nr 29, kaplicy z Małk 10.
• Bóg zapłać za pomoc w impregnacji kaplicy oraz konserwacji olejem oraz pomoc w przewiezieniu palet z dachówkami. Dziękuję także za ofiarowane wykonawcom obiady oraz ciasto i kawę. W tym tygodniu nakładaliśmy drugą warstwę oleju. Postępują  prace dekarskie.  
Zwracam się z prośbą o obiady i ciasto dla wykonawców. W tej chwili pracuje na budowie pięć osób. Obiady są już zadeklarowane do wtorku włącznie. Proszę o zgłoszenia na kolejne dni. Chęć przygotowania obiadu można składać u p. Ireny Czupryńskiej. Bóg zapłać  za ofiary składane na budowę świątyni oraz za modlitwy i wszelką życzliwość. Jak już wcześniej informowałem, potrzebna nam jest jeszcze kwota  około 100 tys. do zapłacenia III raty – do listopada tego roku. Trudno jest określić dokładnie tę sumę gdyż wciąż dochodzą  dodatkowe wydatki, jak choćby olej.  W najbliższym czasie będzie zakładana też instalacja odgromowa. Cała rata wynosi 246 tys. zł. W październiku przewidziana jest zbiórka parafialna na ten cel. Proszę o otwartość serca oraz wielkoduszność przy budowie tej świątyni. Ofiary można składać na tę budowę cały czas w biurze parafialnym bądź na konto parafialne. Numer konta pomocniczego na budowę kaplicy w Małkach: 82 9484 1150 2200 0029 4438 0002. Na placu budowy jest też skarbona.
• W odpowiedzi na apel Rady Konferencji Episkopatu Polski  prosi się o przeprowadzenie zbiórki do puszek w niedzielę 27 września br. (Dzień Migrantów i Uchodźców). Ofiary zostaną przeznaczone na pomoc poszkodowanym, po pożarze obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos.
• Przypominam rodzicom o przyjściu na indywidualne spotkanie razem ze swoim dzieckiem i wpisanie na listę dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej. O takie spotkanie proszę także rodziców młodzieży z klas „8” oraz z klas „I’ szkoły średniej. Proszę, by rodzice telefonicznie umówili termin spotkania w biurze parafialnym. Brak zgłoszenia będzie równoznaczny z rezygnacją z przygotowań do przyjęcia sakramentów.
Do bierzmowania mogą się także zgłaszać starsze osoby z młodzieży, które z jakichkolwiek powodów nie przystąpiły wcześniej do tego sakramentu.
• Zmarła nasza parafianka z Niewierza śp. Irena Lewandowska. Miała 76 lat. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10.00. Różaniec w niedziele i w  poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej.  

                                              INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek  21 września
18.00 Mszano: 1) +Zdzisław i Danuta Węglerscy
2) o Boże błog. dla Jasia Napiórkowskiego w 3 urodziny
 Wtorek  22 września
18.00 Mszano: +Wacław Trendowski
Środa 23 września
18.00 Mszano: 1) +Teresa Laskowska w 32 r. śm. i zmarłych z rodziny Laskowskich
2) za dzieci z rodzinami, o Boże błog. i umocnienie w wierze, nadziei i miłości dla żyjących i życie wieczne dla zmarłych
 Czwartek 24 września
18.00 Małki: 1)+Urszula Woźniczko
2) za siostrę i brata z rodzinami: Mariannę, Ewę, Teresę i Michała o boże błog. i umocnienie w wierze, nadziei i miłości dla żyjących i życie wieczne dla zmarłych
Piątek  25 września
 18.00 Mszano: 1) +Henryka Kiczińska
2) o Boże błog. dla Agaty i Filipa Musialików  
Sobota 26 września
 18.00 Mszano: 1) +Krzysztof Jaskowski
2) o zdrowie dla Danuty oraz Boże błog. dla Romana i Danuty w 28 r. ślubu
Niedziela 27 września
8.00 Mszano: +Jadwiga i Jan Fagasińscy  
8.00 Małki – kaplica: +Władysława i Bronisław Kiczyńscy
9.30 Małki – plac budowy: 1) +Waldemar Płaczkowski, Katarzyna Garcarek
2) w intencji tych, którzy duchowo i materialnie wspierają budowę kaplicy w Małkach  
9.30 Mszano: +Konrad i Regina Rutkowscy, Jan i Krystyna Plecyng, Daniela i Jerzy Janiak  
 11.30 Mszano: 1) +ks. Piotr Stachowski ( int. od rodz. Szajda)
2) +Andrzej, Bronisława, Józef Romanowscy, Janina i Kazimierz Proch, Bernadeta i Grzegorz Czupryńscy
17.00 Mszano: w int. parafii


- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u