OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   * 14 PAŹDZIERNIKA  2018 * MSZANO

• Przeżywamy dziś XXVIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Dzisiejsza niedziela to także XVIII Dzień Papieski, którego myśl przewodnia brzmi: „Promieniowanie ojcostwa.” Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na papieski fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia.
• Nauczycielom, wychowawcom, katechetom i wszystkim pracownikom szkół z okazji Święta Edukacji  składamy wielkie podziękowanie za  pracę z dziećmi i młodzieżą. Życzymy radości i wytrwałości na drodze bycia przewodnikami dla młodego pokolenia. Jezus Chrystus, nasz najlepszy Nauczyciel, niech błogosławi Waszą misję.
• Dziś o godz. 17.00 próba śpiewu przed występami z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.
• Pamiętajmy o nabożeństwach różańcowych. Różaniec w niedzielę – 40 minut przed każdą Mszą Świętą, razem z wypominkami, w dni powszednie w Małkach o 16.15, w Mszanie o 17.30, a o 18.00 Msza Święta. W czwartek natomiast różaniec w Mszanie o 16.15, a w Małkach o 17.30, o 18.00 Msza Święta. O przygotowanie i poprowadzenie rozważań i modlitwy różańcowej proszę: w poniedziałek dzieci, we wtorek Róże Różańcowe (w Mszanie proszę, aby poszczególni odpowiedzialni za róże porozumieli się między sobą, co do kolejności w prowadzeniu modlitw), w środę  w Małkach i w Mszanie Skauci Króla, w czwartek – w Małkach młodzież – kandydaci do bierzmowania, w Mszanie Róże, w piątek w Małkach dzieci, w Mszanie młodzież – kandydaci do bierzmowania, w sobotę radni z Rady Gospodarczej i Duszpasterskiej. O zorganizowanie osób do różańca spośród radnych proszę w Małkach p. Piotra Mazura, a w Mszanie p. Jolantę Badaczewską.
• W poniedziałek o 19.00 spotkanie organizacyjne w sprawie Kursu Alfa.
• O 19.30 dla chętnych hala w Bobrowie.
• We wtorek na różańcu podziękujemy Panu Bogu za św. Jana Pawła II w 40 rocznicę wyboru na stolicę piotrową. 
• Spotkanie biblijne we wtorek po wieczornej Mszy Świętej.
• W środę po wieczornej Mszy Świętej spotkanie instruktorów i młodzieży Skautów Króla, prowadzących kurs w Grążawach.  W najbliższą sobotę nasz mszański szczep poprowadzi kurs rozpoczynający istnienie Skautów Króla w parafii Grążawy. Wszystkim naszym skautom; instruktorom i młodzieży dziękuję za gotowość prowadzenia tego kursu. 
• W czwartek zaczynamy w naszej parafii kurs Alfa, który odbędzie się w świetlicy w Szabdzie. Początek o godz. 19.00, skończymy około godz. 21.00. Przed nami 10 kolejnych tygodni spotkań czwartkowych, które, mam taką nadzieję, ożywią naszą wiarę i pomogą nam w odpowiedzi na wiele nurtujących nas, życiowych pytań. Do spotkań zachęcam  wszystkich parafian. Proponuję ten kurs także rodzicom dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej oraz rodzicom kandydatów do bierzmowania. Dobrze jeśli rodzice potrafią towarzyszyć swoim dzieciom na drodze wiary.
• Kandydaci do bierzmowania z III klas gimnazjum przychodzą w piątek na różaniec i Mszę Świętą z nauką.
• W sobotę o godz. 8.00 w Małkach Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP w intencji budowy kaplicy.
• Za tydzień w niedzielę zbiórka dla młodszych skautów o godz. 15.00. Planowane jest wyjście i zabawy w lesie.
• O posprzątanie kaplicy proszę p. Henryka Mistelskiego  z Chojna, kościoła p. Tomasza Grobelniaka z Szabdy.
• Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę: 952 zł. Do puszek na Caritas zebraliśmy 251,24 zł. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 11 070 zł – część zapłaty za projekt kaplicy, 1986,45 zł – 8,5 m 3 betonu do zalania muru oporowego przy murze kamiennym, 90,72 zł – rachunek za wywóz śmieci z kontenerów przy cmentarzu, 1767 zł – opłata diecezjalna za trzy miesiące, 262,20 zł – opłata seminaryjna, 738 zł – tona peletu. Bóg zapłać  za wszelką pomoc w remoncie muru przy kościele i za podarowanie kamieni na ten cel.  Bóg zapłać za dary spożywcze na plebanię.
• Za tydzień w niedzielę kolekta na misje. 
• We wtorek odbył się pogrzeb naszej parafianki z Niewierza, śp. Danieli Cichackiej. Miała 80 lat.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek  15 października
18.00 Mszano +Leon, Marianna, Sylwester Otka, Marian Sobiesierski
Wtorek  16 października
18.00 Mszano: 1)+Krzysztof Jaskowski
2) +Daniela Cichacka ( int. od rodz. Deptów )
Środa  17 października
18.00 Mszano: 1) +Genowefa, Leon, Jadwiga ,Paweł i Sylwester Sikorscy
2) +Lech Musierowicz
Czwartek  18 października
18.00 Małki: 1)+ Ludwika, Władysław i Zenon Klonowscy
2) +Teresa Szymańska, Małgorzata Amlicka
 Piątek  19 października
18.00 Mszano: 1) +Łucja i Kazimierz Isajew
2) +Kazimierz Stankowski w 12 r. śm. Maria Stankowska
Sobota 20 października
18.00 Mszano: +Halina Łepkowska i zmarli z rodziny
Niedziela 21 października
8.00 Mszano: 1) +Bronisława, Feliks Witczak w 20 r. śm. Henryk i Bernadeta Witczak, Elżbieta Borucka, Marianna Parzybut ,Wacław Janiszewski w 2 r. śm. 
2) +Janina i Stanisław Dąbkowscy, Tomasz, Maria Dąbkowscy, Joanna i Bernard Stempscy
9.30 Małki: 1) +Helena, Franciszek i Tomasz Cetkowscy
2) +Cecylia Ziółkowska
 11.30 Mszano: 1) w int. parafii
2) +Danuta Wieczerzak w 1 r. śm.

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u