OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   * 17 CZERWCA  2018 * MSZANO

• Przeżywamy dziś XI niedzielę zwykłą w ciągu roku.
• W miesiącu czerwcu po każdej Mszy Świętej odprawiamy nabożeństwo czerwcowe – odmawiamy litanię do Serca Pana Jezusa. W czwartki i piątki odmawiamy ją przed Mszą Świętą, na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu. Dziś czerwcowe o 18.00 przy figurze Pana Jezusa.
• Jutro po wieczornej Mszy Świętej spotkanie dla rodziców dzieci i młodzieży wyjeżdżającej na obóz skautów do Białej koło Tucholi. Mamy możliwość zorganizowania też biwaku dla skautów ze szkół podstawowych w dniach od 22 do 24 sierpnia w Gaju-Grzmięcej na Pojezierzu Brodnickim. Koszt 30 zł z dojazdem do Grzmięcej. Proszę o obowiązkową obecność rodziców skautów, mamy do omówienia sporo spraw organizacyjnych.
• Duszpasterstwo młodzieżowe działające przy naszej diecezji organizuje kolejne Diecezjalne Dni Młodzieży w Hartowcu koło Lubawy w dniach od 19 do 22 lipca. Koszt uczestnictwa to 50 zł. Więcej informacji o spotkaniu możemy przeczytać na stronie www.diecezjatorun.pl. W spotkaniach mogą uczestniczyć osoby od 14 roku życia. Osoby niepełnoletnie jadą za pisemną zgodą rodziców i wskazaniem osoby dorosłej, która będzie się nią opiekowała. Spotkanie organizacyjne w tej sprawie w czwartek o 19.00. Zapraszam młodzież naszej parafii do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu. Zapraszam tych, którzy niedawno otrzymali sakrament bierzmowania, II klasę gimnazjum, młodzież ze szkół średnich i skautów. Organizatorem spotkań jest ks. Dawid Wasilewski.
• W czwartek o 19.15 spotkanie zespołu muzycznego Skautów Króla.
• W czwartek i piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00.
• W piątek o 9.00 Msza Święta dla szkoły w Małkach. Zapraszam też rodziców.
• W sobotę o godz. 8.00 w Mszanie godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP w intencji budowy kaplicy w Małkach.
• W sobotę na godz. 18.00 zapraszam na Mszę Świętą na zakończenie roku szkolnego dzieci i młodzież. Po Mszy Świętej ognisko dla wszystkich dzieci i młodzieży. Szczególnie zaproszone są dzieci, które przyjęły w tym roku pierwszą komunię świętą. Niech to będzie ognisko na rozpoczęcie wakacji. Zabieramy ze sobą kiełbaski, chleb i ciasto. Program artystyczny i atrakcje przygotowują skauci.
• O posprzątanie kaplicy proszę p. Fuks, , kościoła p. Dudzic.
• Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę: 1175,05 zł, ofiary złożone podczas bierzmowania – 277,50 zł, podczas ślubu – 127,10 zł. Bóg zapłać za dary spożywcze na plebanię, szczególnie na bierzmowanie.
• Bóg zapłać za ofiary złożone na kaplicę w maju: z Pasiek, Małk, Chojna i Niewierza – 1780 zł, z Szabdy i Mszana – 540 zł, spoza parafii – 170 zł. 
• Do sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się:
 Karol Rutkowski, stanu wolnego z Chojna i Karolina Okońska, Stanu wolnego z Szabdy. Zapowiedź II.
Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach dotyczących zamiaru zawarcia tego związku jest zobowiązany w sumieniu do poinformowania o tym miejscowego proboszcza.
• Proszę o wpłacenie zaliczki do p. Anny Glabiszewskiej w wysokości 100 zł na pielgrzymkę do Wilna. Całkowity koszt pielgrzymki wynosi 470 zł.
• Od jutra, od godz. 8.00  rozpoczynamy prace przy rozbiórce starego muru wokół kościoła. Zwracam się z prośbą do parafian o pomoc przy tej pracy.  Rozbiórka może potrwać do środy. Proszę o przyjście ze swoim młotem.
• Radni naszej parafii rozpoczęli już zbiórkę na budowę kaplicy w Małkach. Zwracam się jeszcze raz z prośbą do wszystkich parafian o wsparcie tego dzieła. W naszej parafii jest około 500 rodzin. Gdyby każda rodzina przeznaczyła na ten cel w przeciągu trzech lat 1000 zł to prawdopodobnie starczyłoby to prawie na całość.  Ofiary są dobrowolne i wysokość ich dowolna. Trudno jednak wyobrazić sobie tę kaplicę bez wsparcia parafian. Może to być nasze wotum dziękczynne dla Matki Bożej za wyświadczone łaski. Kaplica, przypominam, będzie nosiła wezwanie Niepokalanego poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Bóg zapłać skautom za roznoszenie folderów i radnym za przeprowadzanie zbiórki.
• Za tydzień w niedzielę ze starszą młodzieżą wyjeżdżam w góry na 5 dni. Mogę odprawić tam intencje mszalne 25,26,27,28 czerwca.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek  18 czerwca
18.00 Mszano: 1) +Michał Wardzyński
2) o Boże błog. dla Róży św. Bartłomieja
Wtorek  19 czerwca
19.00 Mszano: 1) +Jan Łukasik, Hieronim Piotrowski, Julianna i Franciszka Bucha
2) +Jadwiga Kopczyńska
Środa  20 czerwca
18.00 Mszano: 1)+ks. Romuald Bieliński i zmarli rodzice
2) +Alojzy i Anna Wojciechowscy, dziadkowie z obojga stron
Czwartek  21 czerwca
18.00 Małki: +Mirosław, Kazimiera i Franciszek Strużynscy, dziadkowie z obojga stron
2) +Leokadia i Aleksander Załęscy, zmarli z rodziny
 Piątek  22 czerwca
9.00 Małki: dziękczynna na zakończenie roku szkolnego
18.00 Mszano: 1)+ Krzysztof i Zygmunt Szymborscy, Edmund Konczalski
2) +Wiesław Piątek ( int. popogrzebowa) 
Sobota 23 czerwca
18.00 Mszano: 1)+Jan Klabiszewski
2) +Jan Jadzinski
Niedziela 24 czerwca
8.00 Mszano: 1) + Janina i Sylwester Izraelscy
2) +Jan Kowalkowski
3) ………………………………………………………………
9.30 Małki: 1) +Jan, Marianna i Jan Mazur
2) +Tadeusz Majewski
3) +Maria Nejman ( int. od córki Barbary z rodziną)
11.30 Mszano: 1) w int. parafii
2) +Jan Olszewski
3) ……………………………………………………………….

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u