OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   * 9 GRUDNIA  2018 * MSZANO

• Przeżywamy dziś drugą niedzielę Adwentu i kończymy zarazem nasze rekolekcje adwentowe.  Jeszcze raz dziękujemy ks. Pawłowi Borowskiemu za przeprowadzenie tych rekolekcji i duchowe przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia.
• W Adwencie uczestniczymy w  Roratach - Mszy Świętej ku czci Matki Bożej. Roraty w Kościele zasadniczo odprawiane są rano, zapraszam jednak parafian codziennie na adwentowe Eucharystie. Godziny Mszy Świętych są podane w intencjach mszalnych. Proszę na nie zwrócić uwagę, ponieważ w związku z spowiedziami adwentowymi wieczorne godziny Mszy Świętej będą się zmieniały.  Dzieci podczas każdej Mszy Świętej w dni powszednie otrzymują obrazki. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania uczestniczy w tym okresie w Mszy Świętej przynajmniej 7 razy, Roraty rano będą liczyły się podwójnie. Skauci z całej parafii uczestniczą w mundurach podczas porannych Rorat w sobotę. Proszę o obecność na codziennych roratach dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej.
• W poniedziałek hala sportowa w Bobrowie o 19.30. 
• We wtorek po wieczornej Mszy Świętej zapraszam chętne dzieci i młodzież do przygotowania muzycznej oprawy kilku kolęd na bożonarodzeniowe jasełka.
• W środę po Mszy Świętej spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej i ich rodziców.
• W czwartek odbędzie się adwentowa spowiedź w naszej parafii z udziałem księży z dekanatu. Spowiedź rano w Mszanie i w Małkach od 9.00 do 10.00. Popołudniu w Mszanie i w Małkach od 16.30 do 17.30. Msza Święta w Małkach o 17.30.
• W czwartek  spotkanie w ramach Kursu Alfa w świetlicy w Szabdzie od godz. 18.30.
• W piątek odwiedzę chorych z naszej parafii ze spowiedzią i komunią świętą przedświąteczną. Można zgłaszać chorych, poza tymi, których odwiedzam regularnie. Proszę, aby rodzina i bliscy zatroszczyli się o spowiedź i komunię świętą dla osób, które już nie mogą przychodzić do kościoła.
• W piątek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie dla III klas gimnazjum. Jest to drugie i ostatnie spotkanie w tym miesiącu.
• W sobotę o godz. 6.30 w Małkach Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, a po nich roraty.
• Opłatek w Niewierzu w świetlicy w sobotę o 12.00.
• O pomoc w sprzątaniu kaplicy proszę p. Witkowskich z Bud, kościoła p. Siejek z ul. Na Belfort.
• Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę: 916,45 zł. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: 1720 zł – ikona Matki Bożej Fatimskiej – materiały ( praca artystki jest jej cegiełką na budowę kaplicy) 589 zł – opłaty diecezjalne za grudzień, 435 zł – opłata na seminarium za kwartał, 206,22 zł – rachunek za wodę i śmieci, 600 zł – ostatnie wizualizacje wnętrza kaplicy drewnianej, 195 zł – papa na nowy mur, 94,43 zł -rachunek za telefon stacjonarny, 71,33 – Internet, 530 zł – materiały duszpasterskie.   Bóg zapłać  za wykonanie i podarowanie stojaka na ikonę. Bóg zapłać za dary spożywcze na plebanię. Do puszek na pomoc dla p. Jolanty Piszczatowskiej zebraliśmy w ostatnią niedzielę w parafii: 2 745,59 zł i 200 euro.
• Organizowany będzie obóz zimowy dla Skautów Króla w Zamku Bierzgłowskim w dniach od 25 do 27 stycznia. Koszt z przejazdem – 170 zł. Wpłaty u instruktorów.
• Również za tydzień przed kościołem za dobrowolną ofiarę będzie można nabyć u skautów świąteczne ozdoby. Ofiary będą przeznaczone na zimowy obóz naszej młodzieży i dzieci.
• Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.
• Rada Budowy Kaplicy i Radni Parafialni organizują bal karnawałowy na Sali Weselnej „Patrycja” w Chojnie 2 marca 2019 – w ostatki. Koszt balu od osoby wynosi 130 zł. W tej kwocie 50 zł to cegiełka na budowę kaplicy w Małkach. 80 zł to pokrycie kosztów organizacyjnych zabawy. Mogą zapisywać się pojedyncze osoby, nie tylko pary. Można też zgłaszać grupy znajomych, by zająć miejsca na balu przy sobie. Maksymalna liczba uczestników zabawy wynosi 160 osób. Prosimy o wpisy i zapłatę, zaliczki 50 zł lub całości do końca stycznia.  Zapisy u p. Małgorzaty Krajnik z Szabdy oraz u p. Ireny Czupryńskiej z Małk. Dziękujemy p. Czupryńskim za możliwość zorganizowania balu w lokalu „Patrycja” i  tym samym za ich wkład w dzieło budowy kaplicy.

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek  10 grudnia
17.00 Mszano: +Janina, Stanisław i Stanisław Dąbkowscy
Wtorek  11 grudnia
17.00 Mszano: +Alojzy i Anna Wojciechowscy, dziadkowie z obojga stron 
Środa  12 grudnia
7.00 Małki: +Bronisław Motyliński, Aniela i Czesław Kopaczewscy
17.00 Mszano: +Marianna i Henryk Rumińscy, Janina i Edward Szmeichel
Czwartek  13 grudnia
6.45 Mszano: +Daniela Cichacka ( int. od Gabrieli Wardowskiej)
17.30 Małki: +Edmund, Jan, Fryda Konczalscy
 Piątek  14 grudnia
15.30 Małki: +Bronisława Deruś ( int. od p. Góra)
17.00 Mszano: +Łucja i Kazimierz Isajew
Sobota 15 grudnia
7.00 Małki: o Boże błog. dla Ludwiki w dniu urodzin
18.00 Mszano: 1) +Jan Stankowski w 18 r. śm. Jan, Maria, Józef, Kazimierz, Edward Stankowscy, Władysław, Monika, Józef Prusak, Wanda Koprowska
2) w pewnej intencji
Niedziela 16 grudnia
8.00 Mszano: 1) + Jan i Stefania Kijewscy
2) +Daniela Cichacka 
9.30 Małki: 1) +Bolesław, Michalina, Stefania Klonowscy
2) +Tomasz Kwiatkowski, Ryszard i Zofia Kwiatkowscy
 11.30 Mszano: 1) w int. parafii
2) +Henryk, Irena i Jerzy Blumkowscy, zmarli z rodziny Blumkowskich i Rauland

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u