OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE    * 7 STYCZNIA   2018 * MSZANO

• W Kościele Katolickim obchodzimy dziś święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres liturgiczny Narodzenia Pańskiego. W Kościele w Polsce czas śpiewania kolęd i dekoracji bożonarodzeniowych trwa do 2 lutego, do święta Ofiarowania Pańskiego.
• Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska zwana kolędą. Wizyta duszpasterska jest wspólną modlitwą kapłana z parafianami o błogosławieństwo Boże oraz  dobrą okazją do spotkania duszpasterza z wiernymi. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty od religii i kartki z różańca oraz rorat. Dzieci przed pierwszą komunią świętą przygotowują również książeczki z obecnością na Mszy Świętej. Obok krzyża na stole proszę położyć także Pismo Święte.
• W sobotę od 9.00 do 11.00 zbiórka dla wszystkich Skautów Króla.
• O posprzątanie kaplicy proszę p. Pietruszyńskich z Pasiek, kościoła  p. Wisińskich z Szabdy.
• Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę: 1040,82 zł, za ofiary z 1 stycznia – 870,50 zł i za ofiary złożone podczas pogrzebu – 1254,35 zł. Ważniejsze wydatki w ostatnim czasie: rachunek za prąd w Małkach – 124,51 zł, rachunek za telefon stacjonarny – 78,79 zł. Bóg zapłać za dary spożywcze na plebanię. 
• Chcemy jeszcze raz podziękować Panu Bogu za miniony rok 2017, za wszystkie łaski, których doświadczyliśmy jako parafia i za dobro, które przeżywane było w naszych rodzinach i w sercach, każdego z nas z osobna. W minionym roku przez sakrament chrztu do wspólnoty Kościoła przyjęliśmy 19 dzieci, sakrament bierzmowania przyjęło 15 młodych osób, do pierwszej komunii świętej przystąpiło 18 dzieci, zawarto 4 sakramentalne związki małżeńskie. Do wieczności odprowadziliśmy 17 parafian. Bardzo ważnym duszpasterskim wydarzeniem w naszej parafii było powstanie szczepu Skautów Króla, w którym angażuje się dzisiaj ponad 50 dzieci, młodzieży i dorosłych z naszej parafii. Odbyliśmy 5-dniową pielgrzymkę parafialną do Kalwarii Pacławskiej i w Bieszczady, a także jednodniową pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Świętej Lipki oraz na Jasną Górę na nocne czuwanie. Zorganizowaliśmy festyn parafialny w Małkach na rzecz budowy kaplicy.  W ramach przedsięwzięć gospodarczych zakupiliśmy ziemię pod budowę nowej kaplicy, zmieniliśmy dach na kostnicy, plebanii oraz budynku gospodarczym, a także wyremontowaliśmy pomieszczenie na harcówkę dla skautów. Jest jeszcze szereg innych inicjatyw duszpasterskich i gospodarczych, które nas łączyły, za które chciałbym podziękować Panu Bogu i Wam, drodzy parafianie. Wspaniale także, dzięki Waszemu zaangażowaniu, funkcjonuje parafialna strona internetowa: www.parafiamszano.pl
•    Plan kolęd do 21 stycznia:
7 stycznia Mszano, rejon św. Łukasz od 13.30, początek u p. Łukasik, zakończenie u p. Piotra Szymborskiego
8 stycznia Mszano, rejon św. Jadwiga od 11.00, początek u p. Kijewskich, zakończenie u p. Okrasów
9 stycznia Mszano, rejon św. Andrzej od 11.00 początek u p. Szymańskich, zakończenie u p. Cichackich
10 stycznia Mszano, rejon św. Tomasz od 11.00, początek u p. Malinowskich, zakończenie u p. Wernerów
11 stycznia Mszano, rejon św. Kazimierz od 11.00, początek u p. Zielazińskich, zakończenie u p. Grzegorza i Jolanty Jankowskich
12 stycznia Mszano/Szabda od 11.00, początek u p. Krajników, zakończenie u p. Topolewskich
13 stycznia ul. Na Belfort – góra, od 11.00, początek u p. Martewiczów ,zakończenie u p. Jakuba i Magdaleny Gołębiewskich
14 stycznia ul. Na Belfort – część dolna, od 13.30, początek u p. Nowakowskich, zakończenie u p. Niewidziałów
15 stycznia Chojno, rejon Baltazar od 13.00, początek u p. Majkowskich, zakończenie u p. Edwarda Rumińskiego
16 stycznia Chojno, rejon Kacper i Melchior od 10.00, początek u p. Marka Gumienika, zakończenie u p. Fuks
17 stycznia Szabda, rejon Patryk i Maryja od 11.00, początek u p. Romana Kiczyńskiego ,zakończenie u p. Pisarek
18 stycznia Szabda, rejon Weronika od 11.00, początek u p. Koźmińskich, zakończenie u p. Izabeli i Pawła Tęgowskich
19 stycznia Szabda, rejon Marta od 11.00. początek u p. Gutowskich, zakończenie u p. Rutkowskich
20 stycznia Szabda, rejon Kinga i Józef od 11.00, początek u p. Jarosława Przerackiego, zakończenie u p. Sokołowskich
21 stycznia Szabda ( Cegielnia) od 13.30, początek u p. Nowaków, zakończenie u p. Kordków

INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek  8 stycznia
17.00 Mszano: o Boże błogosławieństwo dla Ireny Klafta i rodziny
 Wtorek  9 stycznia
17.00 Mszano: +Edward Getka w 7 rocznicę śmierci
Środa  10 stycznia
17.00 Mszano: +Henryk w 17 rocznicę śmierci i Julianna Romanowscy
Czwartek  11 stycznia
17.00 Małki: o Boże błogosławieństwo dla rodziny Świeczkowskich
Piątek  12 stycznia
17.00 Mszano: +Henryk w 15 rocznicę śmierci i Zofia Sokołowscy
Sobota  13 stycznia
17.00 Mszano: +Marian Dąbrowski ( int. od Elżbiety z rodziną)
Niedziela 14 stycznia
8.00 Mszano: 1) +Marcin Badaczewski
2) ……………………………………………………………………………………………
 9.30 Małki:1) +Danuta i Jan Błaszkiewicz
2) +Jan i Marianna Mazur
11.30 Mszano: 1) w intencji parafii
2) +Łukasz, Janina Łupina i Jerzy Żulewski

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u