SPOTKALIŚMY SIĘ W KOŚCIELE, ABY ŚPIEWAĆ KOLĘDY I PASTORAŁKI

      W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia 2019 roku, w kościele parafialnym p.w. św Bartłomieja Apostoła w Mszanie odbyło się wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Prowadzącym był ksiądz proboszcz Sławomir Witkowski, który akompaniował na gitarze. Tego wieczoru śpiew połączył wszystkich, którzy odpowiadając na zaproszenie przyszli, aby przeżyć wieczór na wspólnym kolędowaniu. Na spotkanie przybyli również starsi, dla których kolędowanie jest równocześnie miłym wracaniem pamięcią do rodzinnego domu. Dzieci miały okazję uczyć się od starszych pielęgnowania pięknych polskich tradycji. Wiele radości właśnie maluchom sprawiło śpiewanie kolęd. Śpiewali nasi parafianie i sympatycy naszej wspólnoty. W miłej atmosferze szybko minął wieczór i pozostawił pragnienie u wszystkich wspólnego spotykania się w podobnym duchu. Ksiądz proboszcz, urodzony muzyk, korzystając z różnych okazji i w radosny sposób zachęca zawsze dzieci i dorosłych do śpiewania. Psychologia twierdzi, że gdy człowiek śpiewa, wytwarzają się hormony poprawiające nastrój. A my z doświadczenia wiemy, że śpiew wpływa również na nasze relacje.

      Ks. Jan Twardowski ujął to zwięźle: „Dlaczego śpiewamy kolędy? Dlatego, żeby uczyć się miłości do Pana Jezusa. Dlatego, żeby podawać sobie ręce. Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie...."

1. Fragmenty kolęd śpiewanych przez dzieci:

2. Wspólne śpiewanie kolęd:

Opracowanie: Beata Maria Klonowska

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u