REJONOWY ZJAZD DOMOWEGO KOŚCIOŁA W MSZANIE. ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA MAŁŻEŃSTWA SAKRAMENTALNE

     W dniu 6 października 2019 r. o godz. 15.00 odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji małżeństw naszej parafii – rejonowy zjazd małżeństw Domowego Kościoła.

      W niedzielę 6 października 2019 roku odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty, spotkanie rozpoczynające nowy rok formacyjny Wspólnoty Domowego Kościoła Rejonu Brodnica. i Grodziczno Tym razem korzystaliśmy z gościnności księdza Sławomira Witkowskiego w parafii pw. Świętego Bartłomieja Apostoła w Mszanie. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. pod przewodnictwem rejonowego moderatora Domowego Kościoła ks. Marcina Kaczyńskiego. Ksiądz Marcin przytaczając słowa Apostołów kierowane do Jezusa: „dodaj nam wiary” zachęcał do ufności Panu , do podjęcia misyjnej posługi, realizowania swojego powołania, bycia wzorem dla innych w drodze do Chrystusa. Kapłan odwołał się do zadań, które stoją przed nowymi parami animatorskimi. W słowach otuchy zapewnił, iż nie należy się bać nowych wyzwań, bo łaski, które wypływają z ich realizacji są dużo większe niż wysiłek włożony w tę służbę W trakcie Eucharystii złożony został dar przystąpienia do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Jak zwykle miało to podniosły charakter i było świadectwem realizacji słów ks. Franciszka Blachnickiego o dawaniu siebie w darze innym.

Pod koniec Mszy św. nowa para rejonowa Mirka i Henryk Cieślińscy podziękowali za posługę ustępującej parze rejonowej Małgosi i Pawłowi Krajnik . Nie zabrakło też świadectw porekolekcyjnych. Podzieliły się nimi trzy pary. Jedna z nich-Renia i Jacek z kręgu Parafii Jezusa Miłosiernego w Brodnicy przypomnieli o konieczności otaczania modlitwą małżeństw przechodzących kryzys a także o objęciu stałą modlitwą kapłanów, którzy prowadzą nas do świętości

Po uczcie dla ducha, odbyła się uczta dla ciała. W namiocie, przy kawie z ciastem, odbyła się Agapa. Mimo zimnego popołudnia, atmosfera życzliwości, uśmiechy , rozmowy a także ciepła herbata i słodkości przyjemnie nas rozgrzały. Podtrzymanie tego ciepła duchowego możliwe było przy ognisku, gdzie chętni piekli kiełbaski, a animatorzy przedstawili kręgi w których posługują. Tak rozpoczął się nowy rok formacyjny Domowego Kościoła Rejonu Brodnica. Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania i współpracę z łaską Bożą. I niecierpliwie oczekujemy kolejnego, rejonowego spotkania wspólnoty.

Chwała Panu .( artykuł udostępniony ).

      Domowy Kościół powstał z inicjatywy jego założyciela, sługi Bożego ks. prof. Franciszka Blachnickiego w 1973 roku, jako gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie. Domowy Kościół (czasem nazywany także „Oazą Rodzin”) działa również w naszej parafii.

      Początki D.K. w Brodnicy sięgają lat 90 -tych . Później  przez kilka lat D.K. był tylko poza Brodnicą między innymi w Lubawie , Sampławie , Grodzicznie,  w Nowym Mieście Lubawskim, w Grążawach . Dopiero pod koniec roku 2012 D.K. „wrócił”  do Brodnicy . Udało się zawiązać pierwszy krąg w Brodnicy w parafii Jezusa Miłosiernego, a w krótkim czasie w następnej parafii  i następnej …..

     W ostatnim czasie dzięki staraniom wielu małżeństw i proboszczów z  naszego rejonu powstały kolejne dwa kręgi min. w parafii Mszano, które obecnie są pilotowane . Czekamy na was, na następne małżeństwa do zawiązywania kolejnych kręgów na Chwałę Pana .

Więcej informacji i zdjęć na: http://dk-rejonbrodnica.pl/index.php/r-d-w-w-mszanie/

Zachęcamy małżeństwa  do kontaktu  z nami  mailowo lub telefonicznie albo bezpośrednio z proboszczem w swojej parafii .

KRĄG 8. Mszano-pilotowany

Parafia p.w. Świętego Bartłomieja Apostoła w Mszanie

Para pilotująca :

Joanna i Wojciech Polakiewicz

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

kontakt: ks. Sławomir Witkowski - 601-830-517 ( parafia Mszano). Zapraszam chętne małżeństwa sakramentalne na spotkania. Domowy Kościół ułatwia małżonkom otwarcie się na siebie i innych, pomaga we wzajemnym zrozumieniu się. Pozwala na uzmysłowienie sobie, czym naprawdę jest miłość małżeńska, jak można i trzeba ją przeżywać, jak pokonywać codzienne trudności i pokusy, by żyjąc w małżeństwie osiągnąć świętość.

MAŁŻONKOWIE

- Nie bądźcie nieczuli na wezwanie świętego papieża Jana Pawła II.

-  Wyjdźmy naprzeciw naszym potrzebom życia religijnego w małżeństwach i rodzinach. Idźmy za Chrystusem!

Jeżeli chcecie:

- pogłębić swoją duchowość małżeńską

- pogłębić wiarę i wiedzę religijną

 - uczyć się jak być dla swoich dzieci najlepszymi wychowawcami i wymieniać się wzajemnie doświadczeniami w ich wychowywaniu

 - skorzystać z rekolekcji rodzinnych, połączonych z wypoczynkiem w różnych regionach kraju

Zapraszamy do wspólnoty rodzin Domowego Kościoła.

Opiekę duchową nad Domowym Kościołem sprawuje moderator ks. Sławomir Witkowski

Poniżej fotogaleria z Mszana ( udostępniona ze strony Domowego Kościoła):

Administrator

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u