NIEDZIELA PALMOWA. HOSANNA NA WYSOKOŚCI SYNOWI DAWIDOWEMU

      W dniu 14 kwietnia 2019 r. obchodziliśmy Niedzielę Palmową, czyli Niedzielę Męki Pańskiej, która wprowadziła nas w obchody Wielkiego Tygodnia. W naszej parafii Msza Św. Niedzieli Palmowej rozpoczęła się uroczystym wejściem odprawiających Kapłanów ubranych w szaty liturgiczne koloru czerwonego, poprzedzanego przez służbę liturgiczną niosącą Ewangeliarz. Tego dnia podczas uroczystych Eucharystii o godz. 8.00, 9.30 i 11:30  wierni udali się do świątyni z palmami, wyśpiewując hymn ku czci Syna Dawidowego! Własnoręcznie wykonane palmy można było nabyć przed uroczystością u Skautów Króla. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ks. proboszcz Sławomir Witkowski oraz ks. Jan Żymant. Wnętrza świątyń w parafii Mszano upiększają palmy wykonane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich ( kaplica w Małkach: KGW MAŁKI I NIEWIERZ , Kościół w Mszanie: KGW MSZANO, CHOJNO, SZABDA ).

Beata Maria Klonowska

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u