DROGA KRZYŻOWA W PLENERZE - 2019

    Krótko przed Świętami Wielkanocnymi po Mszy Świętej w kościele odbyła się Droga Krzyżowa z Mszana do Małk. Nabożeństwo to ofiarowane zostało w intencji budowy kaplicy w Małkach i za osoby opuszczające niedzielne Msze Święte oraz zaniedbujące spowiedź świętą. Uczestnicy Drogi Krzyżowej prosili również dobrego Boga o deszcz i dobrą pogodę dla plonów ziemi. Trasa drogi liczyła 8 km., prowadziła ona między domostwami, polami. Jak co roku ta Droga Krzyżowa przyciąga wielu wiernych z naszej parafii, m.in. dzieci, młodzież oraz osoby starsze. Tradycyjnie już, kolejna plenerowa Droga Krzyżowa odbyła się w piątek, tym razem 12 kwietnia 2019 r. Ostatnia stacja była przed Krzyżem na działce pod budowę nowej kaplicy w Małkach. Przewodniczył jej pasterz naszej wspólnoty ks. proboszcz Sławomir Witkowski, który jest inicjatorem plenerowych dróg krzyżowych w parafii. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Drodze Krzyżowej, czytali rozważania i mamy nadzieję, że w następnym roku również wspólnie weźmiemy udział w podobnym wydarzeniu modlitewnym.

Fragment Drogi Krzyżowej w plenerze ( trasa z Mszana do Małk ) - 12.04.2019 r.

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u