ZAPRASZAMY NA KOLEJNE SPOTKANIE DLA MAŁŻEŃSTW SAKRAMENTALNYCH

Kolejne spotkanie w niedzielę 10 marca 2019 r. o godzinie 16.30 na plebanii przy kościele parafialnym w Mszanie. Serdecznie zapraszamy !!!

        W naszej parafii spotkanie przedstawiające ideę spotkań dla małżeństw katolickich odbyło się 17 lutego 2019 r. Gościliśmy na Mszach Św. w niedzielę małżeństwa sakramentalne: państwa Beatę i Tomasza Strużanowskich oraz Dorotę i Mateusza Rutkowskich z Torunia. Małżonkowie opowiedzieli o istocie i charakterze spotkań Domowego Kościoła. Szczegółowo przedstawili cel nadrzędny spotkań, czyli wzajemna wymiana doświadczeń oraz wzrastanie w wierze poprzez wspólną modlitwę. Na popołudniowym spotkaniu obecne były cztery małżeństwa, rozważające decyzję wstąpienia do kręgu rodzin w parafii Mszano. Według informacji zwrotnej udzielonej przez uczestników spotkania był to czas bardzo owocnych rozmów przy kawie i ciastku. To czas na odkrycie duchowości małżeńskiej oraz moment na podziękowanie za to, że Bóg działa na każdej płaszczyźnie naszego życia.

       Domowy Kościół jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło - Życie. Kręgi Rodzin są częścią Ruchu Światło - Życie, skupiającą małżeństwa sakramentalne. Krąg stanowi 5-6 rodzin, które spotykają się raz w miesiącu na wspólnej modlitwie i podsumowaniu całomiesięcznej pracy nad doskonaleniem życia małżeńskiego i rodzinnego we wspólnym wzrastaniu w wierze poprzez codzienną lekturę Pisma Św., modlitwę osobistą, małżeńską i rodzinną oraz comiesięczny dialog z małżonkiem w obecności Pana Jezusa. Dzięki wprowadzeniu w życie tych elementów następuje indywidualne zbliżenie do Boga i małżonków do siebie nawzajem. Na spotkaniu kręgu obecny jest kapłan. Patronką Ruchu jest Matka Boża Niepokalanie Poczęta. Szczególnie ważnym momentem roku formacyjnego są wyjazdy całych rodzin na rekolekcje formacyjne letnie i tematyczne organizowane w roku formacyjnym. Ruch jest otwarty na nowe małżeństwa pragnące przeżywać swoją wiarę we wspólnocie.         

UWAGA:

Zaproszenie jest adresowane dla małżeństw sakramentalnych.

 ZAPROSZENIE NA SPOTKANIA DLA MAŁŻEŃSTW

Zapraszamy małżeństwa, które pragną wspólnie wzrastać duchowo we wspólnocie i pogłębiać swoją wiarę. Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu i przybliżać tematykę związaną z sakramentem małżeństwa i życiem rodziny. Kolejne spotkanie w niedzielę 10 marca 2019 r. o godzinie 16.30 na plebanii przy kościele parafialnym w Mszanie.

Do poczytania:

http://wrodzinie.pl/author/tomasz-struzanowski/

http://www.dk.oaza.pl/archiwum/v7/listnr.php?seria=3&nrlistu=98&nrart=15

http://dk-rejonbrodnica.pl/index.php/aktualnosci/

http://torun.oaza.pl/dk/biuletyn/

Galeria zdjęć z Mszy Świętej w kaplicy filialnej w Małkach i spotkania z małżeństwami Domowego Kościoła z Torunia poniżej:

17 luty 2019 r.

Opracowanie: Administrator

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u