TRWA BUDOWA OGRODZENIA KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO W MSZANIE!

          Stary płot z powodu upływu czasu uległ zniszczeniu i stał się brzydki. Straszył nie tylko mieszkańców Mszana, ale z pewnością i przejeżdżających przez wieś innych ludzi. Powyższe powody oraz zachęta Parafian do zmian spowodowały podjęcie decyzji o budowie nowego ogrodzenia mówi ks. proboszcz Sławomir Witkowski. 

              Po przedyskutowaniu z Radą Parafialną spraw związanych z formą i wyglądem nowego ogrodzenia oraz po otrzymaniu pozwoleń i wytycznych wojewódzkiego konserwatora zabytków podjęto decyzję o budowie nowego ogrodzenia.  

            Nowy płot usadowiony będzie na podwyższeniu z łupanych kamieni polnych. Słupki płotu będą wymurowane z cegły w kolorze pomerania podobnej na kościele. Ogrodzenie będą zdobić stalowe przęsła w unikatowym wzorze. Przy budowie nowego płotu pomagają Parafianie, a nad całością prac murarskich czuwa p. Dariusz Jarecki z Małk.

     

               Ksiądz proboszcz Sławomir Witkowski składa serdeczne podziękowania  

wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do wykonania wstępnych prac

związanych z rozbiórką starego ogrodzenia oraz początkowych prac

związanych z budową nowego płotu przy kościele.

 

Zdjęcia p. Anna Glabiszewska i Beata Klonowska

 

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u