WIECZÓR PIEŚNI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ CZ. 1 - WYSTĘP DZIECI I MŁODZIEŻY ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BOBROWIE

     W dniu 29.11.2017 r. w  Szkole Podstawowej w Bobrowie z wygaszanymi oddziałami gimnazjum odbył się „Wieczór poezji i pieśni patriotycznej”. Listopad to czas zadumy nad życiem i przemijaniem i właśnie z tej okazji dyrektor szkoły p. Sławomir Linettej we współpracy z ks. proboszczem Sławomirem Witkowskim przygotowali uroczystość upamiętniającą naszą Ojczyznę. Tegoroczny wieczór odbył się pod hasłem „Ojczyzna to trzy wielkie rzeczy: wspólna mowa, wspólna ziemia, wspólna pamięć”. Najpierw zaprezentowali się uczniowie szkoły podstawowej pod przewodnictwem nauczycielki języka polskiego p. Hanny Żmudy. Następnie artyści pod kierunkiem dyrygent p. Izabeli Tęgowskiej oraz ks. proboszcza S. Witkowskiego z Parafii Mszano wystąpili z poezją śpiewaną. Wśród licznie przybyłej publiczności znaleźli się przedstawiciele samorządu: p. wójt P. Klonowski oraz p. przewodniczący rady gminy Bobrowo Mirosław Sobiech. Ponadto zaszczycili ten dzień swą obecnością ks. proboszcz parafii Bobrowo Roman Dobrzewiński, dyrektor SP w Małkach p. Jan Jakubowski, dyrektor SP w Kruszynach p. Maria Linettej, przewodnicząca stowarzyszenia „Aktywna gmina” p. Agnieszka Kowalska, sołtys sołectwa Bobrowo p. Grażyna Kadłubowska, sołtys sołectwa Czekanowo p. Jolanta  Banaszewska, przewodnicząca  KGW p. Krystyna Roch, mieszkańcy gminy, rodzice, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. O odpowiednią aranżację i wystrój hali zadbała wicedyrektor p. Sylwia Fila wraz z uczniami klasy IIIa.

FILM:

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u