REKOLEKCJE ADWENTOWE W MOCY DUCHA ŚWIĘTEGO - KAPLICA MAŁKI

      Rekolekcje adwentowe rozpoczęły się w naszej parafii 3 grudnia 2017 r. i trwały do 5 grudnia 2017 r. Towarzyszyły im słowa „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Rekolekcje  prowadził ks. Szymon Chachulski z parafii pw. Świętych Apostołów Piotra  i Pawła w Dębowej Łące.  

Od 3 grudnia (I Niedzieli Adwentu) 2017 roku trwa nowy rok duszpasterski, Rok  Ducha Świętego.

Uważajcie! Czuwajcie! Módlcie się! Oto słowa, które kieruje dziś do nas Chrystus, ostrzegając, abyśmy najważniejszych w naszym życiu spraw nie odkładali na jutro. Bo jutro nie zależy od nas, jutro może nam zagwarantować tylko Bóg i jeżeli nie będziemy o tym pamiętać, to może się okazać, że jutra już dla nas nie będzie.

Fragment kazania ks. Szymona Chachulskiego  do zgromadzonych Parafian w kaplicy:                                                               

.....Podczas nauk Ksiądz rekolekcjonista przywołał obraz pracownika kolei, wykonującego tą samą pracę przez 30 lat. Zapytany pracownik kolei, co robi? Na czym polega jego praca? Niestety nie potrafił udzielić odpowiedzi. Czy my ludzie wierzący, potrafimy odpowiedzieć , po co jest Adwent? To przyjście w czasie przeszłym, przyszłym, teraźniejszym. Prawda Adwentu przypomina nam Narodzenie Jezusa Chrystusa. Prześcigamy się w wystrojach, prezentach. Adwent jest bardzo ważny w naszym życiu, przypomina nam o przyjściu Jezusa Chrystusa, który jest  prawdą, sędzią ludów żywych i umarłych. Adwent wzywa nas do czynności. Jak jest w naszym życiu, czy jesteśmy pobłażliwi na zło, wytykamy innym wady, a w swoim życiu mamy nieład i nieporządek. Adwent to moment przyjścia Pana Jezusa. Poprzez chrzest staliśmy się dziećmi Bożymi. Bóg cały czas się o nas troszczy, poprzez życzliwych ludzi, których stawia na naszej drodze. Poprzez Eucharystię, Najświętszy Sakrament, Bierzmowanie jesteśmy z Bogiem. Zawsze na coś, albo na kogoś czekamy. Mamy pragnienia materialne. To jest doświadczenie życia, w którym jest Adwent, który jest naszym życiem.

Św. Augustyn – ,,Nasze życie zmienia się, ale się nie kończy”

Słowo Boże jest pokarmem dla naszej duszy. Nadaje sens naszemu życiu.

Św. Jan Paweł II powiedział:

,,Adwent to czas czuwania w wierze". Możemy czuwać w modlitwie, stajemy przed Bogiem tacy, jacy jesteśmy. Adwent to czas, który należy dobrze wykorzystać. Nasze serce staje się żłóbkiem, który możemy przygotować na przyjście Jezusa Chrystusa. Adwent to także czas nawrócenia..... 

Na koniec ks. Szymon Chachulski zaprosił parafian do przeżywania Adwentu w mocy Ducha Świętego.

PAMIĘTAJMY!!!

Chociaż zanikło już wiele adwentowych zwyczajów, to jednak nadal pozostał duch adwentowy. Duch nadziei, tęsknoty i oczekiwania. Całe nasze życie składa się z tęsknot i oczekiwań. Podobnie jak dzieci w szkole czekają na zakończenie zajęć i początek świątecznych ferii, tak i my z nadzieją wypatrujemy wielu rzeczy: człowiek głodny czeka na kromkę chleba, biedny na zmianę swego losu, bezrobotny na pracę. Chory pragnie powrotu do zdrowia, niekochany szuka miłości, smutny czeka na ciepłe i czułe serce, dobre słowo, serdeczny uśmiech. Pragniemy być szczęśliwi, przywołujemy w pamięci wspomnienia. Każdy z nas ma swoje oczekiwania, pragnienia, ciągle na coś czekamy. W tym też sensie możemy stwierdzić, że całe nasze życie jest jednym długim Adwentem.

Galeria zdjęć - kaplica Małki - 3 grudnia 2017 r.

Opracowanie: Administrator

 

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u