ODPUST PARAFIALNY KU CZCI NMP NIEPOKALANIE POCZĘTEJ - KAPLICA MAŁKI

      Na początku Adwentu obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest ona wyznaczona na dzień 8 grudnia, czyli na okres dziewięciu miesięcy dzielących Niepokalane Poczęcie od święta Narodzenia Maryi (8 września). W tę uroczystość zwracamy nasz wzrok ku Maryi Niepokalanej, dostrzegając w Niej - jak w jutrzence porannej - bliski już brzask dnia przed wschodem słońca, którym jest Jezus Chrystus.

Odpust parafialny ku czci NMP Niepokalanie Poczętej w kaplicy na terenie Małk odbył się w piątek 8 grudnia 2017 r. Podczas Mszy Świętej kazanie wygłosił ks. Łukasz Skarżyński. W listopadzie 2016 r. ks. bp. Andrzej Suski powierzył  mu tworzenie nowej parafii i mianował go proboszczem na toruńskim Jarze ( parafia Św. Andrzeja Apostoła w Toruniu ). Ksiądz Łukasz powiedział na kazaniu, iż zamierza stworzyć prawdziwą wspólnotę, otwartą na nauczanie i łaskę Pana Jezusa, ale także otwartą na drugiego człowieka, zwłaszcza potrzebującego na sposób duchowy jak i materialny. Świątynia, którą buduje wspólnie z parafianami w Toruniu ma być domem, miejscem modlitwy, spotkania drugiego, bliskiego mu człowieka.

Opracowanie: Administrator

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u