,,JASEŁKA NA STRYCHU’’ W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. DYWIZJONU 303 W MAŁKACH

       Dnia 22 grudnia 2017 r. w naszej szkole świętowaliśmy Boże Narodzenie. Ten wyjątkowo uroczysty dzień rozpoczął p. dyrektor Jan Jakubowski  składając wszystkim życzenia z okazji świąt. Boże Narodzenie to czas ciepła i spokoju oraz radosnych spotkań. Czas przedświąteczny w naszej szkole jest wyjątkowy. W każdej sali rozbrzmiewają kolędy i pastorałki, na choinkach błyszczą lampki i ozdoby wykonane przez dzieci. Uczniowie biorą udział w konkursie na najpiękniejszą ozdobę Bożonarodzeniową oraz na najładniej udekorowaną klasę. Rodzice spotykają się na klasowych wigiliach, łamią się opłatkiem. Robi się ciepło…..cieplutko i bardzo świątecznie.  

W tym roku w świąteczny nastrój przeniosły nas klasy V, VI, VII. Młodzi aktorzy zaprezentowali jasełka pt. ,, Jasełka na strychu”.

,,Jasełka na strychu” przedstawiają magiczne miejsce, czyli strych pewnego domu. To właśnie na Święta Bożego Narodzenia trafia tu Pola i Maks. Na strychu tego domu znajduje się wiele starych rzeczy, które jak się potem okazało żyją. Przedmioty te dokładnie znają historię Narodzenia Pańskiego, którą ze szczegółami opowiadają swoim bohaterom.

Swoją obecnością, zaszczycił nas również ksiądz proboszcz Sławomir Witkowski. Serdecznie podziękował za przepiękne przedstawienie, za pokonanie tremy oraz wczucie się w odgrywane role, przez młodych aktorów.  Na koniec złożył wszystkim obecnym serdeczne życzenia świąteczne i zaprosił na Roraty.

 ,,Jasełka na strychu" będzie można jeszcze raz obejrzeć na żywo 7 STYCZNIA  2018 ROKU ( NIEDZIELA ) O  GODZ. 10.30 po Mszy Świętej w kaplicy lub 9 STYCZNIA ( WTOREK ) 2018 ROKU O GODZ. 13.30  w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Dywizjonu 303 w Małkach.

                                                                                             

Scenariusz jasełek, które zaprezentowała szkoła przypomina ,, Opowieści z Narnii”. Stary strych okazał się miejscem, gdzie łączy się nasz współczesny świat z historią Bożego Narodzenia.

Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role, przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia.

Po jasełkach wystąpiła nasza parafianka z Chojna, uczennica klasy VII, laureatka  Powiatowego Konkursu Kolęd i Piosenek Angielskich Karolina Laskowska . Zaśpiewała piosenkę świąteczną w języku angielskim pt. ,,Santa Baby...."  Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują ich nadejścia.

Przygotowanie aktorów do roli: nad całością czuwała p. katechetka Marzena Kopczyńska oraz nauczyciele p. Maria Jakubowska, p. Anna Sowińska, p. Marek Piotrowski. Wykonanie scenografii: p. dyrektor Jan Jakubowski p. Arkadiusz Kaniecki, obsługa szkoły: p.Tadeusz Skierkowski. Karolina Laskowska przygotowała się do występu pod kierunkiem p.Leny Pietrkiewicz.             Autor tekstu, filmu, zdjęć – Beata Klonowska n-l Szkoły Podstawowej im. Dywizjonu 303 w Małkach

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u