Bp Wiesław Śmigiel, mianowany przez papieża Franciszka biskupem toruńskim zaprasza na swój ingres.

Uroczystość odbędzie się w II niedzielę Adwentu, 10 grudnia 2017 r. o godz. 12.00 w Bazylice Katedralnej w Toruniu.

Udostępnione ze strony:

 https://diecezja-torun.pl

Bp Wiesław Śmigiel urodził się 3 stycznia 1969 r. w Świeciu. Jest doktorem hab. teologii, profesorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, członkiem Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, Rady KEP ds. Rodziny,  Komisji Duszpasterstwa, Komisji ds. Polonii i Polaków za Granicą, przewodniczącym Komitetu ds. Dialogu z Niewierzącymi. Jego dewiza biskupia to Omnibus omnia factus (Stawszy się wszystkim dla wszystkich). Na tarczy jego herbu biskupiego znajduje się miecz, który symbolizuje Słowo Boże.

Bp Wiesław Śmigiel – po kanonicznym objęciu diecezji toruńskiej – będzie najmłodszym biskupem na czele polskiej diecezji i jednym z najmłodszych biskupów diecezjalnych w Europie.

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u