SPOTKANIE WIGILIJNE W MAŁKACH

    W dniu 7 grudnia 2016 r. w Małkach odbyło się spotkanie wigilijne połączone z obchodami Dnia Seniora. Tę wyjątkową uroczystość zorganizowały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich oraz Rady Sołeckie wsi Małki i Wymokłe. W przygotowanie  uroczystości włączyła się również Szkoła Podstawowa im. Dywizjonu 303 w Małkach. Swoją obecnością zaszczycili Ks. Proboszcz parafii Mszano Sławomir Witkowski, Wójt Gminy Bobrowo Paweł Klonowski, Dyrektor Szkoły w Małkach Jan Jakubowski oraz liczna grupa Seniorów. W świąteczny nastrój wprowadził występ artystyczny  pt.: „Kolędziołka” w wykonaniu dzieci ze szkoły w Małkach. Ks. Proboszcz Sławomir Witkowski pobłogosławił opłatek i złożył najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Życzenia zdrowia i radości do wszystkich obecnych skierował Wójt Gminy Bobrowo Paweł Klonowski. Kiedy już podzielono się opłatkiem, wszyscy zasiedli do poczęstunku. O podkład muzyczny zadbał zaproszony na spotkanie Pan organista Józef Jaranowski. Przy dźwiękach akordeonu śpiewano najpiękniejsze polskie kolędy. Cała uroczystość przebiegała w miłej atmosferze.

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u