UROCZYSTE POŻEGNANIE KS. ŁUKASZA SKARŻYŃSKIEGO

   W dniu 16 listopada 2016 r. na Mszy Świętej w kościele parafialnym w Mszanie podziękowaliśmy ks. Łukaszowi Skarżyńskiemu za pomoc duszpasterską w naszej parafii. Przedstawiciele Rady Parafialnej złożyli ks. Łukaszowi życzenia i wręczyli upominek. Ks. Łukasz Skarżyński otrzymał niedawno dekret proboszczowski i zadanie wybudowania kościoła w nowopowstałej parafii w Toruniu.

Ks. Łukasz Skarżyński urodził się w Toruniu 4 stycznia 1983r. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej nr 23 i II Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego. Święcenia kapłańskie przyjął 21 czerwca 2008r. z rąk ks. bpa Andrzeja Suskiego. W latach 2008 - 2012 pracował w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy, a następnie w latach 2012 - 2015 w parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Toruniu. Ostatni rok posługiwał w Caritas Diecezji Toruńskiej oraz prowadził Bursę Akademicką w Przysieku. Od trzech lat jest także kierownikiem Pieszej Pielgrzymki Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę. W listopadzie 2016 r. ks. bp. Andrzej Suski powierzył tworzenie nowej parafii i mianował go proboszczem na toruńskim Jarze.
Więcej informacji na:
http://andrzej-torun.pl

Galeria zdjęć :

- Parafia pw. Sw. Bartlomieja Apostola w Mszanie

stat4u